بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/10 - 05:26
  • - تعداد بازدید: 83
  • - تعداد بازدیدکننده: 78
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
به همت بنیاد نخبگان خراسان رضوی

سومین نشست از سلسله نشست‌های «درخت معرفت» برگزار شد

سومین نشست از سلسله نشست‌های «درخت معرفت» ظهر شنبه، ۲۶ آذرماه ۱۴۰۱ به همت بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی در باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر محمود روحانی، قرآن‌پژوه برجسته و استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

سومین نشست از سلسله نشست‌های «درخت معرفت» ظهر شنبه،  ۲۶ آذرماه ۱۴۰۱ به همت بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی در باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر محمود روحانی، قرآن‌پژوه برجسته و استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

دکتر روحانی در آغاز این نشست از مسائل روز پیرامون قرآن سخن گفت؛ مسائلی که امروز در غرب درباره قرآن و مسأله وحی مطرح است. از آکادمیک بودن روش‌های تحقیق و پژوهش‌های علمی درباره قرآن که در غرب از یک قرن و نیم پیش بدان پرداخته شده تا کنون که اثری به نام قرآن مورخان در برابر قرآن مؤمنان به چاپ رسیده است.

این قرآن‌پژوه برجسته از آثار معتبر پژوهش‌های قرآنی سخن گفت و ادامه داد ما باید پایه علمی و منطقی پژوهش‌هایمان را بالا ببریم چرا که اکثر ما هر دفاعی که در تحقیقات قرآنی داریم، از منظر ایدئولوژیک است نه علمی و منطقی که متقاعدکننده باشد.
دکتر روحانی هم‌چنین به بیان شیوه پژوهشی خود در مهم‌ترین اثر خود یعنی " المعجم الاحصایی لالفاظ القرآن الکریم(فرهنگ آماری کلمات قرآن کریم) که از دل آن انتقال تجربه روش‌های اصولی پژوهش را می‌توان دریافت پرداخت.

دکتر روحانی در بخش بعدی سخنان خود به دانشجویان توصیه کرد:  بروید جلوی آینه و از خودتان بپرسید من کی‌ام؟ من چی‌ام؟ دنبال چه هستم؟ از دل این پرسش‌ها استعداد خود را و اهداف خود را بشناسید و به دنبال اهداف والا باشید و در این راه تداوم و صداقت را پیشه سازید.
استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مسأله در نیل به هدف، صدق گفتار، کردار و تداوم و استمرار به شمار می رود، گفت: من به شما قول می‌دهم اگر هر روز تنها ۱۰ دقیقه اما مداوم و مستمر روی یک مسأله وقت بگذارید بعد از ده سال نفر اول در آن حوزه خواهید شد به شرط آن که تداوم به صورتی باشد که تحت هیچ شرایطی انقطاع حتی برای یک شب یا روز نداشته باشید.

بخش پایانی این نشست صمیمانه به پرسش و پاسخ دانشجویی سپری شد و دکتر روحانی به پرسش‌های دانشجویان پاسخگو دادند.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 162841
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید