بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/09/26 - 09:38
  • - تعداد بازدید: 71
  • - تعداد بازدیدکننده: 66
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دیدار سرآمدان و مفاخر با مستعدان

دومین نشست از سلسله نشست های "درخت معرفت" برگزار شد

دومین نشست از سلسله نشست‌های «درخت معرفت» ظهر یک‌شنبه، ۲۰ آذرماه ۱۴۰۱ در محل باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور جناب آقای دکتر محمدرضا راشد محصل، استاد پیشکسوت دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دومین نشست از سلسله نشست‌ های « درخت معرفت» ظهر یک‌ شنبه،   ۲۰ آذرماه ۱۴۰۱ در محل باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور جناب آقای دکتر محمدرضا راشد محصل، استاد پیشکسوت دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر راشد در آغاز این نشست از عرفان اسلامی در آسمان ادب فارسی سخن گفت.

استاد پیشکسوت دانشگاه پس از آن از تجربه‌ زیسته، روش ارتباط با دانشجو و عشق به ادبیات سخن گفت به گفت‌ وگو با دانشجویان پرداخت.   در ادامه دکتر راشد محصل خاطراتی از استادان و تأثیر آنان بر راه و روش شاگردپروری خود بیان کرد و گفت: الگوی من در زندگی علمی دکتر احمدعلی رجایی بخارایی بود، استادی که دکتر راشد محصل هنوز او را در فضایل اخلاقی و در زمینه علمی سرآمد می‌ دانست.

استاد سرآمد ادبیات خراسان از عشق به ادبیات گفت و تأکید کرد ادبیات،   تمامش عشق است و باید آن را طوری ادامه داد که هر روز عاشق‌ تر شد.

دکتر راشد در بخشی از سخنانش با دانشجویان، آنان را توصیه به مطالعه آثاری کرد که نماینده تفکرات عمیق و بزرگ حوزه خود باشند و پس از آن گفت که مطالعه باید به ما حس لذت بدهد به طوری که به عمق آثار پی ببریم و ابتدا مشکل خودمان از متن حل شود و بعد در مرحله عالی آن، مشکل دیگران را بتوانیم حل کنیم. دکتر راشد محصل در پایان ضمن ابراز خرسندی از دیدار با دانشجویان یاد و خاطره استاد فرزانه و دوست فاضل خود، دکتر رضا انزابی‌ نژاد را گرامی داشت و ایشان را از برجسته‌ترین استادان ادبیات در کشور و دانشگاه فردوسی مشهد دانست.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 162669
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید