بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/06/11 - 10:40
  • - تعداد بازدید: 139
  • - تعداد بازدیدکننده: 135
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرلشکر صفوی:

دانش نخبگان و متخصصان داخلی اقتدار دفاعی برای کشور ایجاد کرده است

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: وزارت دفاع با استفاده از دانش نخبگان و متخصصان داخلی و همکاری با دانشگاه‌ها توانسته است اقتدار دفاعی برای کشور ایجاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سرلشکر رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌ العالی) در امور نیروهای مسلح در بازدید از نمایشگاه صنعت دفاعی گفت: راهبرد تولید محصولات دفاعی باید متناسب با تهدیدات احتمالی دشمنان علیه کشور باشد و صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران نیز باید با استفاده از تکنولوژی‌ های روز دنیا مانند هوش مصنوعی نیروهای مسلح کشور را برای تهدیدات احتمالی تجهیز کند.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه وزارت دفاع با استفاده از دانش نخبگان و متخصصان داخلی و همکاری با دانشگاه‌ ها توانسته است اقتدار دفاعی برای کشور ایجاد کند، افزود: آنچه امروز در این نمایشگاه مشاهده کردم افتخار آفرین و تحسین برانگیز است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه راهبرد تولید محصولات دفاعی باید متناسب با تهدیدات احتمالی دشمنان علیه کشور باشد، تصریح کرد: درگیری‌ های آینده، جنگ‌ های از راه دور، هوا پایه و دریا پایه خواهد بود و با جنگ‌ های گذشته متفاوت است بنابراین صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران نیز باید با استفاده از تکنولوژی‌ های روز دنیا مانند هوش مصنوعی نیروهای مسلح کشور را برای تهدیدات احتمالی تجهیز کند.

وی ادامه داد: تولیدات صنعت دفاعی باید متناسب با نیازهای نیروهای مسلح کشور باشد و غیر از تأمین نیازهای داخلی، امکان صادرات به کشورهای دوست و غیر متخاصم نیز فراهم باشد.

صفوی در امور نیروهای مسلح اظهار داشت: انتقال تکنولوژی‌ هایی مانند ماهواره‌ های مخابراتی و ساخت هواپیماهای مسافربری از کشورهای همسو با سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی در پایان با تاکید بر سرریز فناوری‌ های حوزه نظامی به بخش‌ های غیرنظامی گفت: بخش‌ های خصوصی و کشوری می‌ توانند با استفاده از ظرفیت‌ های صنعت دفاعی نیازمندی‌ های خود را برطرف کنند.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 167111
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید