بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/02/09 - 16:41
  • - تعداد بازدید: 151
  • - تعداد بازدیدکننده: 149
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:

خدمت در سنگر بنیاد ملی نخبگان فرصت مغتنم ساختن آینده کشور است

رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه در بنیاد ملی نخبگان کارهای ارزشمند و مهمی انجام می‌شود، گفت: خدمت در سنگر بنیاد ملی نخبگان فرصتی است که باید از آن به نفع کشور و آینده آن بهره برد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در سی و پنجمین نشست روسای بنیادهای استانی در مشهد با اشاره به اینکه در فرمایشات رهبری قرار گرفتن در پیچ تاریخی بارها تاکید شده است، بیان کرد: نقطه امروز جایی است که ۲ جریان فکری غرب و شرق به شدت در برابر هم هستند.

او با بیان اینکه به گفته رهبر انقلاب تمدن فعلی غرب رو به زوال است و باید به دنبال تمدن جایگزین آن باشیم، افزود : موضوع اصلی، ماموریت جریان علمی کشور در مسیر رقم زدن تمدن نوین اسلامی است.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها ادامه داد: تولید دانش، سبک زندگی و تولید فرهنگ مصرف، همه و همه وظیفه جریان علمی کشور است و نخبگان پیشروان این جریان هستند.

حجت الاسلام رستمی تصریح کرد: انگیزه بخشی به نخبگان، وظیفه و ماموریت مسوولان بنیاد ملی نخبگان است.

وی با بیان اینکه پیشنهادات کاری از کشورهای دیگر به نخبگان ما فراوان است، افزود: حتی در برخی کشورهای همسایه نیز جذابیت ها و پیشنهادات فراوانی به این قشر می شود و اگر نخبگان ما گره خوردگی با هویت ملی شان تقویت شود، قطعا به پیشنهادات بی توجهند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با اشاره به اینکه در بنیاد ملی نخبگان کارهای بسیار ارزشمند و مهمی انجام می‌شود که ممکن است قابل انعکاس هم نباشد اما مقبول و موثر است، گفت: خدمت در سنگر بنیاد ملی نخبگان فرصتی است که باید از آن به نفع کشور و آینده آن بهره برد.

وی با بیان اینکه در حوزه نظامی در سالهای اول انقلاب تحریم بودیم و امکان خرید حتی سیم خاردار را به ما نمی‌دادند، افزود: در چنین فضایی ایران با تمام تلاش موفق به پیشرفت شد و امروز ما را متهم به صادرات جنگ افزار به کشورهای قدرتمند می‌کنند تا فشار را بر ما بیشتر کنند.

حجت الاسلام رستمی تاکید کرد: نخبگان در حقیقت سرمایه های ارزشمند کشور هستند که باید برای انگیزه بخشی به آنان بیشترین تلاش را داشت.

 

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 165282
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید