بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1402/02/24 - 11:41
  • - تعداد بازدید: 120
  • - تعداد بازدیدکننده: 119
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مجلس شورای اسلامی:

ثبات در اقتصاد کشور نیازمند حضور نخبگان و کارآفرینان است

قالیباف گفت: دست نیاز خود را به سوی همه نخبگان، کارآفرینان و همه مجاهدان عرصه اقتصاد کشور دراز می‌کنم تا مسائل را در برنامه هفتم حل کنیم و با تصمیم شجاعانه، عاقلانه و عالمانه به یک ثبات اقتصادی برسیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش بین‌ المللی صندوق توسعه ملی اظهار داشت: هر سیاستی که می‌ خواهیم بگذاریم، موظفیم شرایط محیطی خودمان را در حوزه داخلی و خارجی به خوبی و با نگاه راهبردی بشناسیم و تحلیل کنیم و دقیق بدانیم که در چه شرایطی هستیم و این بسیار کلیدی و مهم برای تنظیم برنامه پنج ساله است.

وی بیان کرد: امروز همه اندیشمندان و متخصصان اتفاق نظر دارند که در آستانه تغییر نظم جهانی هستند. ما باید بدانیم در این تغییر نظم جهانی چه جایگاهی داریم و در کجا باید قرار گیریم و بدون شک باید نسبت به گذشته در یک نقطه برتر چه در حوزه منطقه و بین الملل قرار بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه امروز در شرایط بد اقتصادی بیشترین فشار بر مردم است، تصریح کرد: این مردم هستند که اقتصاد را به ثبات می‌ رسانند، نه تصمیم‌ گیری‌ های ما در مجلس و دولت. هر جا باشیم رویکرد هوشمندسازی، شفاف‌ سازی، مردمی‌ سازی و کارآمدسازی جواب می‌ دهد.

وی تاکید کرد: به عنوان یک شهروند و خدمتگزار مردم در مجلس می‌ گویم که با تمام وجود ایستاده‌ ام تا در برنامه هفتم تلاش کنم و در این مسیر حرکت کنیم. عاجزانه دست نیاز خود را به سوی همه نخبگان، کارآفرینان و همه مجاهدان عرصه اقتصاد کشور دراز می‌ کنم تا این مسائل را در برنامه هفتم حل کنیم و با تصمیم شجاعانه، عاقلانه و عالمانه به یک ثبات اقتصادی برسیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معتقدم همه انفال باید به صندوق توسعه ملی بیاید، ادامه داد: چه فرقی بین معدن، نفت و گاز است؟ انفال مال دولت‌ ها نیست و برای ملت است. باید از خام‌ فروشی و وابستگی به نفت جلوگیری شود و به سمت استقلال اقتصادی پیش برویم. در صندوق‌ های توسعه در سطح جهان، سه قاعده انباشت و برداشت و سرمایه‌ گذاری وجود دارد که ما هم باید رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه ما صندوق توسعه ملی را یک نقطه کانونی برای پیشرفت کشور می‌ دانیم، گفت: این صندوق می‌ تواند یک موتور محرکه‌ ای باشد که هم بیشتر نقش سیاست‌ گذار داشته باشد و هم نقشه راه باشد و جورچین اقتصاد را درست کند.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 165487
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید