بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/05/18 - 08:41
  • - تعداد بازدید: 160
  • - تعداد بازدیدکننده: 120
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیدافقهی در جمع نخبگان و استعدادهای‌برتر استان خراسان رضوی:

بروکراسی فضای نخبگانی باید شکسته شود/ توسعه مفهوم نخبگی در همه حوزه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، یکپارچگی در فرایندها و افزایش سرعت خدمت‎‌رسانی به نخبگان را از اهداف بنیاد ملی نخبگان برشمرد و گفت: در فضای نخبگانی باید بروکراسی شکسته شود چراکه بخش مهمی از ارتباطات در حوزه علم و فناوری در جامعه نخبگان براساس اعتماد متقابل شکل می‌گیرد.

نشست هم‌ اندیشی نخبگان و استعدادهای برتر استان خراسان رضوی با سیدسلمان سیدافقهی قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در مشهد برگزار شد.

دکتر سیدسلمان سیدافقهی قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در این نشست، گفت: تشکیل و راه‌ اندازی بنیاد ملی نخبگان از ابتکارات مقام معظّم رهبری بوده و فقط در نظام جمهوری اسلامی، سازمانی تحت عنوان بنیاد ملی نخبگان وجود دارد که از جامعه نخبگانی و استعدادهای برتر خود حمایت می‌ کند.

سید افقهی با تاکید بر اینکه توسعه مفهوم نخبگی در همه حوزه‌ها با باید مورد توجه قرار گیرند، گفت: بخش اعظمی از جامعه نخبگان از دل دانشگاه‌ ها برخاستند و یکی از علت‌ های آن این است که در کشور ما فضای نخبگانی با دانشگاه گره خورده است. بنیاد نیز باید به فرایند تولید علم و افرادی که نقش جدی در تولید علم داشتند توجه ویژه کند و در کنار حمایت و ارائه تسهیلات به نخبگان، ظرفیت و بستر لازم برای اینکه نخبه راه خودش را پیدا کند، فراهم سازد.

وی یکپارچگی در فرایندها و افزایش سرعت خدمت‎ ‌ رسانی به نخبگان را از اهداف بنیاد ملی نخبگان برشمرد و ادامه داد: در فضای نخبگانی باید بروکراسی شکسته شود چراکه بخش مهمی از ارتباطات در حوزه علم و فناوری در جامعه نخبگان بر اساس اعتماد متقابل شکل می‌گیرد.

سیدافقهی ضمن تاکید بر اینکه تمامی فرایندها باید با سرعت و دقت کافی انجام شود تا موجب ایجاد دلسردی در نخبگان نشود، و این یکی از موضوعات مهمی است که از سوی نخبگان مطالبه می‌ شود، گفت: سیاست کلی این است که علاوه بر ارائه تسهیلات به نخبگان این تسهیلات تقویت شود و یک یکپارچه سازی صورت گیرد یعنی فرآیندها در اشتراک با مجموعه‌ های دیگر کشور تعریف شوند.

وی همچنین دو طرح شهاب (شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزی) و طرح شتاب (شبکه توانمندسازی استعدادهای برتر دانشجویی و دانش آموختگی) را از جمله طرح‌ های مهم بنیاد ملی نخبگان برشمرد و گفت: طرح‌ های بنیاد در حوزه‌ های مختلفی طراحی و اجرا می‌شود و این نهاد نسبت به شناسایی و توانمندسازی مستعدان برتر در دوران دانش‌ آموزی و دانشجویی اهتمام جدی دارد، همچنین رونمایی یک پلتفرم کامل و جامع که توسط خود نخبگان طراحی شده در دستور کار بنیاد ملی نخبگان است تا تمامی برنامه‌ های بنیاد در این سامانه ارائه شود.


شایان ذکر است، در پایان این مراسم با حضور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از جمعی از رتبه‌ های برتر کنکور سراسری و المپیادهای دانش آموزی خراسان رضوی تقدیر شد.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 166759
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید