بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1402/04/28 - 11:00
  • - تعداد بازدید: 334
  • - تعداد بازدیدکننده: 315
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حضور معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان

از افتخارآفرینان استان خراسان رضوی (رتبه های برتر کنکور سراسری و المپیادی های دانش آموزی) تجلیل شد

با حضور دکتر عباس ابراهیمی، معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان از رتبه های برتر کنکور سراسری و المپیادهای دانش آموزی تقدیر شد.

ابراهیمی در این مراسم گفت: طرح‌های مختلف بنیاد ملی نخبگان با هدف افزایش توانمندی، ‌ ایجاد مهارت و در نهایت اشتغال پذیری افراد برنامه ریزی شده است.

معاون سرآمدان و نخبگان افزود: هر کدام از طرح‌های بنیاد جامعه هدف متفاوتی از نخبگان، ‌ استعدادهای برتر و سرآمدان را در بر دارد و بر همین اساس مشوق‌ها و طرح‌های حمایتی آن نیز با یکدیگر متفاوت است.

وی ادامه داد: از برنامه‌های کلان این بنیاد می­ توان به ایجاد اشتغال، فراهم آوردن مسکن و توجه به علوم انسانی و پایه نام برد تا در نهایت منجر به حمایت از نخبگان کشور شود و آنها فراغ از دغدغه‌ها به ایفای نقش تاثیر گذار خود در جامعه بپردازند.

در بخشی دیگر از این مراسم رییس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی گفت: این نشست‌ها منجر به هم افزایی و هم فکری بیشتر در انسجام پیگیری مسایل مرتبط به نخبگان خواهد شد و دانشجویان نیز با طرح‌های مختلف بنیاد آشنا می‌شوند.

سجادی افزود: خوشبختانه سال به سال بر تعداد تقدیر شدگان استان افزوده می­ شود.

وی ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان به دنبال حمایت از استعدادهای برتر است تا با یاری شما بتوانیم به اهداف کلان استانی و کشوری دست پیدا کنیم.

در ادامه رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی نیز اظهار کرد: اکنون ارتباط بین پارک و بنیاد نخبگان استان بسیار به هم نزدیک است و نخبگان می­ توانند در عرصه‌های مختلف علمی سعی در ایفای نقش خود داشته باشند.

مسعود میرزایی شهرابی افزود: با توجه به افزایش اختیارات قانونی در حمایت از نخبگان این آمادگی در قسمت‌های مختلف استان و از جمله پارک علم و فناوری وجود دارد.

وی ادامه داد: ‌تجربه نشان داده است که حضور فیزیکی در محیط نخبگانی پارک تاثیر بسیاری در ایجاد جرقه‌های علمی و دیدن دستاوردهای فناور دارد تا اینکه فردی بخواهد از این دستاوردها برای شما بیان مطلب کند.

معاون پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این نشست با اشاره به اینکه باید آینده خود را از هم اکنون پایه ریزی کنید گفت: برای رسیدن به آینده درخشان نیاز است تا از هم اکنون به فکر تربیت ذهن خود در مسیر خواستن باشید و برای رسیدن به آن باید طرز فکر رشد خود را تغییر دهید.

رضا لطفی افزود: ‌ آنچه که افراد را محدود میکند و یا ایجاد حرکت‌های تاثیر گذار را در پی دارد به نوع تفکر افراد باز میگردد.

رییس پارک دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: ‌ باید مشاهده گر باشید و افکار جدید باید در میان دانشجویان گردش داشته باشد تا در نهایت منجر به تاثیر گذاری شود و به این نکته دقت داشته باشید که ایده مهم نیست بلکه مسئله و رسیدن به مسایل خوب منجر به رشد افراد میشود.

در پایان این مراسم از برگزیدگان علمی کنکور سراسری و المپیادهای دانش آموزی استان خراسان رضوی تقدیر به عمل آمد.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,گروه های محتوا
  • کد خبر : 166458
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید