بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/11/14 - 12:09
  • - تعداد بازدید: 166
  • - تعداد بازدیدکننده: 95
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی :

از افتخارآفرینان استان خراسان رضوی تجلیل شد

مراسم تجلیل از افتخار آفرینان استان خراسان رضوی با حضور دکتر دهقانی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، دکتر سجادی، رئیس بنیاد نخبگان استان و دکتر میرزایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار شد

در ابتدای این نشست دکتر عبدالکریم سجادی، رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی، ضمن گرامیداشت دهه فجر یادآور شد: انقلاب اسلامی، ۴۴ سال پیش، با هدف تعالی نام ایران و ایرانی توسط پدران ما شروع شد و از همان ابتدا مورد بی­ مهری دشمنان اسلام واقع شد. دشمنان به منظور کاهش سرعت رشد انقلاب، مشکلات و موانع مختلفی را ایجاد کردند ولی به همت جوانان، این انقلاب در زمینه‌های مختلف رشد کرد و در حال حاضر موفقیت­ های علمی آن را می­ توانیم با وجو شما نخبگان ببینیم.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی ادامه داد: کسب موفقیت و افتخارات توسط شما نخبگان نشان­ دهنده فتح قله‌های علمی در دنیا است که این خود از برکات نظام و انقلاب اسلامی است. ایشان پیشرفت‌های کشور در دوران کنونی را بی‌نظیر دانست و تصریح کرد: ما دیده­ ایم که نیروگاه­ های برق توسط چه کسانی ساخته، تعمیر و اداره می­ شد و امروز چه کسانی این کارها را انجام می­ دهند. در حال حاضر شرکت­ هایی داریم که در آمریکای لاتین درحال ساخت نیروگاه هستند درحالی که قبلا برای راه اندازی نیروگاه‌های گاز محتاج خارجی­ ها بودیم یا چیزی به نام سدسازی توسط ایرانیان وجود نداشت ولی امروزه جلوی خروشان­ ترین رودخانه­ ها سد درست می­ کنیم، علمی به نام هوافضا وجود نداشت درحالی که امروزه در این صنعت حرفی برای گفتن داریم، امروزه رتبه ایران در انواع حیطه­ های علمی زیر بیست و یا تک رقمی است. با وجود تمام سختی­ ها به همت جوانان و هوش و استعداد ایرانی توانستیم به این موفقیت­ ها دست یابیم

سجادی تاکید کرد: بنیاد نخبگان بر اساس معیارها و قوانین و دستورالعمل‌های خود نخبگان و استعدادهای برتر را شناسایی می‌کند و در ادامه با حمایت و پشتیبانی از آنها شرایط شکوفایی آنها را مهیا می‌کند.

ایشان ادامه داد: هوش و استعدادی که خداوند به شما داده است به همراه پشتکارتان موجب کسب موفقیت شما در بین چندین هزار نفر شده است که باید شاکر خداوند و قدردان خود باشید.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم این برنامه سرآغازی باشد و از این به بعد با جدیت بیشتر ارتباط و همکاری تان با بنیاد نخبگان استان ادامه دار شود.

در ادامه دکتر مسعود میرزائی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: آدم­ های خاص، آدم­ هایی که توانسته­ اند زندگی خاص داشته باشند، به شکل خاص فکر کنند. افرادی که توانسته­ اند تغییراتی را در زندگی بشر ایجاد کنند، آدم­ هایی بودند که مسیری که همه طی می­ کردند را انتخاب نمی­ کردند. ما در پارک علم و فناوری خراسان تجربه­ های زیادی کسب کردیم. درحال حاضر ایران جزو پنج کشور برجسته در حوزه تولید علم در زمینه­ های علم، پزشکی و مهندسی است. اقتضای فعلی کشور ما این را می­ طلبد که شما به موضوع فناوری ورود کنید. ما در استانی هستیم که صنایع غذایی، گیاهان دارویی، عناصر معدنی و صنایع خلاق فرهنگی بسیار دارد. بنده به عنوان مدیر پارک می­ گویم که درهای پارک کاملا به روی شما باز است، فقط باید همت کنید و ماهم به شما پیشنهاده ارائه می­ دهیم. کشور ما جزو ۴ کشور برتر در زمینه گیاهان دارویی است به خصوص استان خراسان رضوی و خراسان جنوبی سرشار از گیاهان دارویی است. پیشنهاد ما به بچه­ های پزشکی، داروسازی و علوم پایه این است، بازار گیاهان دارویی نه تنها در داخل کشور بلکه در دنیا وجود دارد.

در ادامه دکتر دهقانی، معاون توسعه و مدیریت منابه استانداری خراسان رضوی گفت: نخبگی شما حاصل استعداد، پشتکار و توفیق الهی بوده است، این سه پارامتر باعث شده است تا در بین آحاد جامعه به عنوان نخبه و فرهیخته شناسایی شوید، یکی از شاخص­ های نخبگانی که نیازمندیم به آن توجه کنیم کمک به حل مسئله است، مسائل زیادی در عرصه­ های مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… وجود دارد که نیازمند نگاه حل مسئله­ ای در بستر نخبگانی است. شاخص مقالات شاخص قابل قبولی است برای اینکه درحوزه بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشیم و جزو برترین­ های تولید علم باشیم. نظام جمهوری اسلامی ایران مدعی این نیست که نقاط ضعف ندارد، ما نقاط خوب و بد زیادی داشتیم و مسیرهای پیشرفت را طی کردیم. باید نگاه کنیم که نظام در طی ۴۴ سال گذشته از چه نقطه­ ای به چه نقطه­ ای رسیده است. طی ۴۴ سال گذشته متناسب با اقتضائات زمانی دهه­ های مختلف، حرکت پرشتابی را طی کردیم. این را همه می­ پذیریم که نقاط ضعف بسیاری داریم از سیستم حکمرانی و اداری و مدیریتی گرفته تا مباحث فرهنگ عمومی و اقتصادی و… ولی باید نیمه پر و خالی را کنار هم ببینیم. جنگ رسانه‌ایکه در این مقطع زمانی درگیر آن هستیم تلاش می­ کند تا تنها قسمت خالی را نه تنها برجسته کند بلکه بزرگ­ نمایی کند و ذهن­ ها را تسخیرکند تا قسمت پر را نبینیم. قابلیت رسانه همین است. اما باید به این نکته توجه کنیم که من و شما باید سیر شتاب پیشرفت مملکت را بیشتر کنیم، من و شما سازنده و بهبود بخش شرایط مملکت هستیم، اگر ضعفی هم وجود دارد به من و شما بر می­ گردد. نکته‌ایکه می­ خواهم تاکید کنم و از شما درخواست کنم این است که شناختتان را از مبانی و آرمان­ های نظام بالا ببرید چون اگر این را دریافت نکنید موجبات ناامیدی فراهم می­ شود.

در پایان مراسم از رتبه‌های برتر کنکور و دارندگان مدال المپیاد تجلیل شد.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 164321
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید