بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/11/18 - 14:03
  • - تعداد بازدید: 66
  • - تعداد بازدیدکننده: 63
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در نشست «گفت‌وگوی نخبگان با وزیر جهاد کشاورزی و قائم مقام بنیاد ملی نخبگان» مطرح شد:

ابراهیمی: تعریف دوره‌های پسا دکتری اقدامی موثر در اشتغال‌زایی و ایجاد تعامل دو سویه نهادها و نخبگان است

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان گفت: با تعریف دوره‌های پسا دکترا از طرفی شغلی موقت برای نخبگان ایجاد می‌شود و از طرف دیگر فرد نخبه و نهاد میزبان فرصت کافی برای ارزیابی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های یکدیگر و همچنین زمینه‌سازی برای تعامل حداکثری را پیدا می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، برنامه دیدار و گفت‌ وگوی جمعی از نخبگان و مستعدان‌ برتر با سید جواد ساداتی‌ نژاد وزیر جهاد کشاورزی و ناصر باقری‌ مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با حضور معاونان و مدیران دو نهاد برگزار شد.

در این نشست، عباس ابراهیمی؛ معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اقدامات این بنیاد در حوزه جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این بخش ۹۰ نفر از نخبگان به موسسات و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی معرفی شدند که از این تعداد تاکنون ۷۰ نفر آنها جایابی شده‌اندتا در مجموعه‌های تحت نظارت وزارت کشاورزی در مشاغل موثر استخدام شوند.

وی افزود: این روند باید با همکاری سازمان اداری و استخدامی در همه دستگاه‌ های زیرمجموعه کشاورزی ادامه یابد همانگونه که در اغلب وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی انجام شده است و اکنون در مرحله اقدام قرار داریم و فراخوان‌ها به صورت تخصصی اعلام می‌شود. اگر وزارت جهاد کشاورزی پیشقدم شود و هماهنگی لازم را با سازمان اداری استخدامی انجام دهد، بنیاد ملی نخبگان آمادگی آن را دارد که فراخوان‌های تخصصی را با همه جزئیات و ملاحظات وزارتخانه به جامعه نخبگانی اعلام کند.

ابراهیمی ادامه داد: با توجه به اینکه در برخی از موارد، استخدام نخبگان در مشاغل تخصصی نیازمند طی روند و بروکراسی اداری است و از طرفی بخش زیادی از نخبگان متقاضی مشاغل تخصصی را دانش آموختگان دوره دکترا تشکیل می‌دهند، تعریف دوره‌های پسا دکتری می‌تواند اقدامی موثر باشد چراکه با این اقدام، از طرفی شغلی موقت برای نخبگان ایجاد می‌شود و از طرف دیگر فرد نخبه و نهاد میزبان فرصت کافی برای ارزیابی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های یکدیگر و همچنین زمینه سازی برای تعامل حداکثری را پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره‌ ها، دریافتی فرد نخبه برابر با استاد پایه یک دانشگاه تهران است که در این حوزه نیز بنیاد ملی نخبگان آمادگی دارد نیمی از حقوق این افراد را متقبل شود تا آنان در موضوعات مشخص در رشته-محل‌های مشخص در دوره پسا دکترا جذب شوند.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 164329
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید