دوشنبه 28 بهمن 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

درجمع اعضای هیئت علمی دانشگاه فردوسی و علوم پزشکی مشهد مطرح شد/
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان: طرح شهید احمدی روشن بستری برای تحقق اقتصاد دانش بنیان

نشست تشریح طرح شهید احمدی روشن با حضور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و اعضای هیئت علمی دانشگاه فردوسی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

در این نشست، دکتر محمود سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن تعریف استعداد‌برتر، افراد را به سه گروه مستعد، خبره متخصص و اثرگذار تقسیم کرد.
در ادامه سعادت فومنی از نخبگان به عنوان افرادی یاد کرد که در یک حوزه از استعداد کافی برخوردارند و در همان راستا آموزش های کافی را فرا گرفته و تخصص کافی را بدست می¬آورد و می توانند در راستای اهداف کشور موثر و اثرگذاری ملی داشته باشند و این افراد هرچه بیشتر باشند تاثیرگذاری در جامعه بیشتر خواهد بود.
وی یکی از اهداف بنیاد ملی نخبگان را تبدیل استعدادهای برتر به نخبه عنوان کرد و یادآورشد: مسیری که فرد از استعداد برتر به سمت سرآمدان و نهایت نخبه طی میکند مسیر نخبگی تعریف می شود.
سعادت‌فومنی در ادامه به تشریح «طرح شهید احمدی‌روشن» پرداخت و گفت: اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است که باید بر اساس اقتصاد دانش‌بنیان شکل بگیرد؛ طرح شهید احمدی‌روشن در همین بستر طراحی شده است.
در ادامه قائم مقام بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: این اقتصاد یک زیست بومی لازم دارد که بخش عمده آن را  نیروی انسانی متخصص و تربیت شده تشکیل دهد  و بدون نیروی متخصص زیست بومی که بتواند اقتصاد کاملی بر مبنای دانش ایجاد کند وجود نخواهد داشت و لذا هسته نخبگانی طرح شهید احمدی روشن یکی از راه های تربیت نیروی انسانی است.
وی آموزش و توانمندسازی دانشجویان مستعد برای حل یک مسئله، هدایت مستعدان در جهت شناسایی و حل مسائل کشور، نظارت پویا و مستمر مستعدان ضمن یک فعالیت واقعی، ایجاد شبکه بین افراد مستعد و در نهایت پرورش نیروی انسانی متخصص را از مهمترین اهداف طرح احمدی روشن برشمرد.
در ادامه پرسش و پاسخ در خصوص طرح مذکور و نحوه اجرای آن انجام شد.
لازم به ذکر است در جلسه ای دیگر مستعدان برتر حاضر در هسته های نخبگانی شهید احمدی روشن با قائم مقام بنیاد ملی نخبگان دیدار و به بیان دغدغه ها، مشکلات و نقاط قوت و ضعف طرح مذکور پرداختند.


تاریخ انتشار : 1398/06/27
کد : 81
تعداد بازدید: 159

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601