جمعه 3 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در راستای همکاری های بیشتر/
دیدار رئیس بنیاد نخبگان استان با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان خراسان رضوی/

      

دکتر احمدی زاده رئیس بنیاد نخبگان در این دیدار ضمن تشکر از حمایت ها و مشارکت شرکت شهرک های صنعتی استان در برنامه های بنیاد گفت: رویداد استارتاپی اسباب بازی با حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان در سطح ملی برگزار شد و نتایح خوبی را به دنبال داشت. ایشان یادآور شد که برگزاری رویدادهای مهم در سطح ملی نیازمند همکاری سایر دستگاه های اجرایی است.
رئیس بنیاد نخبگان استان در بخشی دیگر از سخنان خود به برنامه های سال جاری بنیاد اشاره نمود و افزود:  در سال جاری یکی از برنامه های بنیاد نخبگان استان رویداد استارتاپی با موضوع سنگ های قیمتی است که به صورت ملی برگزار خواهد شد که مشارکت دستگاه های مختلف و از جمله شرکت شهرک ها را می طلبد.
احمدی زاده پیشنهاد داد تورهای بازدید از مجموعه های صنعتی برای نخبگان در نظر گرفته شود تا ارتباط میان نخبگان و صنعت برقرار شود. سالی چند بازدید می تواند تاثیرگذاری بالایی داشته باشد، تا نخبگان متخصص بتوانند وارد صنعت شوند و طرح ها و ایده های خود را اجرایی کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی  ظرفیت نخبگانی بالایی دارد که باید از آن استفاده شود، ایده های آنان را به صنعت وصل کنیم و تجاری سازی و خلق ثروت انجام دهیم. وی افزود که شرکت شهرک ها آمادگی دارد تا همکاری خود را با بنیاد نخبگان افزایش داده و برنامه های مشترک بیشتری برگزار کند.
مهدی زاده ادامه داد: در بحث سوغات استان نیز، شرکت شهرک ها از سال 95 وارد این طرح شده است و در حال هماهنگی با استانداری برای به ثمر رساندن این طرح هستیم. اولین قدم در این زمینه افزایش کیفیت محصولات تولیدی و جایگزین کردن محصولات داخلی با محصولات خارجی موجود در بازار است. در این طرح سوغات شهر شناسایی شده و پس از ایجاد ارتباط میان تولید کننده ها و فروشنده ها می توان در توسعه شهرک های صنعتی، یک شهرک سوغات برای عرضه محصولات اصلی ایجاد کرد.
وی در ادامه تصریح کرد: در زمینه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، مرکز طراحی جواهرات و گوهرسنگ در شهرک فناوری افتتاح شده است  و آمادگی داریم  همراه با بنیاد نخبگان یک بازدید از این منطقه و همچنین مرکز طراحی جواهرات داشته باشیم تا نخبگان نیز نشستی با مشاوران صنعتی در شهرک فناوری داشته باشند.تاریخ انتشار : 1398/02/14
کد : 214
تعداد بازدید: 71

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601