جمعه 3 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به مناسبت روز جوان:حضور رئیس شورای شهر مشهد در محل بنیاد نخبگان خراسان رضوی
دکتر احمدی زاده: دهکده نوآوری با مشارکت شورای اسلامی و با همت نخبگان طراحی خواهد شد

رئیس شورای شهر مشهد به مناسبت روز جوان با رئیس، کارکنان بنیاد نخبگان و تعدادی از نخبگان جوان در محل بنیاد نخبگان خراسان رضوی دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار دکتر احمدی زاده گفت: خوشبختانه شورای شهر مشهد شورای بسیار عملیاتی می باشد و بسیار با تدبیر عمل می نمایند.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی ضمن تشریح وضعیت نخبگان استان تصریح کرد: در ابتدای سال96 تعداد  86 نفر نخبه بیکار در استان وجود داشت که با پیگیری ها و پایش نخبگان در سطح استان  و ارتباط با دستگهای اجرایی، دانشگاه ها و بخش های خصوصی به تعداد اندکی رسیده است.
رئیس بنیاد نخبگان استان ادامه داد: بنیاد نخبگان استان آمادگی دارد طرح هایی همچون دهکده نوآوری را با مشارکت شورای شهر پیگیری و به ثمر برساند.
احمدی زاده یادآور شد: که مشکلات را نه تنها شورای شهر و شهرداری به تنهایی بلکه با استفاده از ظرفیت جوانان و نخبگان و افرادی که دستی بر آتش دارند باید حل کرد و انتظار داریم که شورای شهر بستر را فراهم نماید.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی افزود: برنامه های متنوعی را برای توانمند¬سازی نخبگان در نظر داریم به نوعی که تعلق آنها به وطن زیاد شود، بتوانند خودسازی و مسئولیت پذیری داشته باشند و خدماتی را ارائه دهند.
در بخشی دیگر رئیس بنیاد نخبگان استان به تشریح طرح شهید احمدی روشن و اهداف آن پرداخت و ادامه داد در مورد مسائل تکریم و الگو سازی از نخبگان انتظار داریم شورای شهر مشهد نیز مشارکت فعال داشته باشد.
در ادامه رئیس شورای شهر مشهد گفت: ما معتقد هستیم که سلبریتی های جامعه باید به سمت نخبگان سوق پیدا کند و جوانان نخبه به عنوان افراد سرشناس جامعه شناخته شوند ما افتخار می کنیم که قشر نخبه  جامعه را مورد حمایت قرار دهیم و حتی ما به دنبال این هستیم که مهاجرت معکوس در ایران رخ دهد.
وی در ادامه به تشریح رویکرد حمایتی شورای شهر از حوزه علم و فناوری پرداخت و اظهارکرد: اهمیت حوزه فناوری و نو‌آوری بر هیچکس پوشیده نیست و اعضای شورای پنجم شهر مشهد نیز به این موضوع توجه ویژه‌ای دارند.
حیدری افزود: پیرو همین رویکرد، درصدی از بودجه سال 98 شهرداری مشهد با تصویب شورای شهر به حوزه کارآفرینی و نوآوری‌ها تخصیص یافته است.
رئیس شورای شهر مشهدمقدس با اشاره به اهمیت تکریم و بزرگداشت مفاخر و بزرگان و چهره های علمی و نخبگان، گفت: مدیریت شهری مشهد در این جهت گام های خوبی برداشته که از جمله آنها میتوان به نمایش تصاویر این چهره های ارزشمند در معابر و میدان های سطح شهر اشاره کرد.
حیدری در ادامه از آمادگی شورای شهر مشهد به منظور دعوت از نخبگان استان خراسان رضوی و بویژه مشهد برای حضور در جلسات علنی شورا خبرداد و تصریح کرد: بدون شک چنین اقدامی نوعی گرامیداشت جایگاه و منزلت این چهره های ارزشمند و فرهیخته است و ما با جدیت از اجرایی شدن این طرح استقبال می‌کنیم.
وی نخبگان را چهره های شاخص و سرمایه‌های با ارزش کشور دانست و افزود: بسیار خرسندیم که در این دوره از مدیریت شهری با نگاه جدید حاکم بر بنیاد نخبگان استان، شاهد گسترش تعاملات میان دوطرف هستیم.
حیدری با بیان اینکه اعضای شورای شهر و شهردار به جوانان، ظرفیت‌ها و توانمندی های آنها باور دارد و تجلی این نگاه را در انتصابات مدیریت شهری شاهد هستیم، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری مشهد با تمام ظرفیت های خود آماده همکاری با بنیاد نخبگان است؛ ظرفیت‌ها، امکانات و فرصت های فراوانی وجود دارد ولی در گام نخست باید آنها را اولویت‌بندی کرد و سپس با تعامل و پیگیری های مستمر شاهد به نتیجه رسیدن طرح‌ها باشیم.
در پایان، رئیس شورای شهر مشهد با اهداء گل به کارکنان بنیاد و چند تن از نخبگان و استعدادهای برتر روز جوان را به آنان تبریک عرض نمود.

تاریخ انتشار : 1398/01/28
کد : 209
تعداد بازدید: 89

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601