جمعه 3 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با حضور مدیرعامل برق منطقه ای خراسان رضوی/
نشست هم اندیشی نخبگان و استعدادهای برتر رشته مهندسی برق برگزار شد

جمعی از مستعدان رشته های مهندسی برق خراسان رضوی با مدیرعامل برق منطقه ای و رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان رضوی؛ در راستای ایجاد تعامل و همکاری بین‌نهادی به منظور حمایت بیشتر از استعدادهای‌برتر بومی، نشست هم‌اندیشی مستعدان مهندسی برق استان خراسان رضوی با مدیرعامل برق منطقه ای و رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی برگزار شد. در این نشست مهندس ریاحی، مدیرعامل برق منطقه ای خراسان گفت: پیشرفت هر کشوری مستلزم استفاده از ظرفیت جامعه نخبگانی آن کشور است. هدف از تشکیل این نشست کمک به کشف و بکارگیری استعدادهای قشر نخبه در جهت پیشرفت جامعه است.
مدیرعامل برق منطقه ای خراسان در ادامه به تشریح بخش های متفاوت شرکت برق منطقه ای اشاره نمود و یادآور شد: در بخش طرح و توسعه می¬توان ایده ها و نوآوری های جدیدی را پیاده سازی نمود که در این زمینه تاکنون کارها و ایده های مختلفی به کار گرفته شده است اما برای بالا بردن راندمان و کاهش هزینه ها نیاز به ایده های ناب نخبگان داریم.
ریاحی افزود: ما از ایده های نخبگانی ابتدا در بعد منطقه ای و در صورت موفقیت آن را به سطح ملی و حتی بین المللی استفاده می¬کنیم.
دکتر احمدی زاده رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی در این نشست گفت: ماهیت بنیاد نخبگان یک موسسه پژوهشی است. دستورات و مصوبات بنیاد نخبگان لازم الاجرا برای تمام دستگاه های اجرایی کشور است.
احمدی زاده  ضمن پیشنهاد اینکه تعامل نخبگان با شرکت برق بایستی در زمینه توانمند سازی صورت پذیرد تصریح کرد:  برای این کار در بنیاد ملی نخبگان طرح جدیدی در قالب هسته های نخبگانی تعریف شده است که این هسته ها می تواند شامل چند نخبه با تخصص رشته برق با هدایت یک استاد تشکیل شود. یک بخشی از بودجه این هسته توسط بنیاد و بخشی از آن توسط شرکت برق تامین می شود. مسائل توسط شرکت برق تعریف می¬شود و در یک مدت زمان معین این هسته به حل مشکلات و مسائل می¬پردازد. باتوجه به اینکه در بخش های دولتی استخدام ها محدود شده است، این یک فرصت برای افراد نخبه برای فعالیت در قالب شرکت های خصوصی است.
در ادامه، نخبگان و مستعدین به ارائه نقطه نظرات خود به شرح ذیل پرداختند:
•    راهنمایی و حمایت نخبگان برای تاسیس شرکت های مرتبط و انجام فعالیت هایی برای رشد شرکت ها مانند تولید محصول با توجه به نیاز بازار و بعد اقتصادی آن. به اینصورت که شرکت برق نیاز تولیدی خود را ارائه دهد و اطمینان داده شود که در صورت تولید محصول خریدار آن وجود خواهد داشت.
•    دفتر هماهنگی وجود داشته باشد که نخبگان بتوانند در جریان مسائل و مشکلات شرکت برق قرار گیرند و با مراجعه به آن ایده ها و طرح های خود را مطرح کنند.
•    حمایت مالی از طرح های ناکام و به نتیجه نرسیده از طرف شرکت برق منطقه ای به منظور حمایت از نخبگان
•    ایجاد شتاب دهنده های مرتبط با صنعت برق که در آن از استارتاپ ها در این زمینه حمایت شود. در این مراکز نیازهای صنعت برق مطرح شود که بر اساس آن شرکت هایی ایجاد شود تا بتوانند به حل این مسائل بپردازند.
•    مدیریت مصرف برق در ادارات با استفاده از مانیتورینگ مصرف کارمندان و بخش های مختلف اداره
•    ناکارآمدی ارتباط دانشگاه با صنعت که برای رفع این مشکل اساتید باید به دنبال دریافت پروژه و حمایت مالی از صنعت باشند.
•    رفع مشکلات مناقصات و مالیات در قراردادهای شرکت های خصوصی
•    شرکت برق آزمایشگاه های خود را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار دهد تا بتوانند تست و آزمایش های مورد نیاز را بر روی محصولات خود انجام دهند.تاریخ انتشار : 1397/11/27
کد : 197
تعداد بازدید: 122

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601