دوشنبه 2 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با حضور مدیران شرکت های دانش بنیان استان/
دکتر احمدی زاده به تشریح حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان از این شرکت ها پرداخت

دکتر احمدی زاده، رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی در جمع شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی به تشریح حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  و بنیاد ملی نخبگان از این شرکت ها پرداخت

احمدی زاده درابتدای این نشست به تشریح آئین نامه شناسایی و حمایت از اختراعات برگزیده پرداخت و  از روند بررسی و ارتقای اختراعات از سطح 3 به 2 در استان خبر داد. ایشان یادآور شد براساس کمیته ای که در محل بنیاد نخبگان استان تشکیل شده است اختراعاتی که قبلا سطح 3 دریافت نموده اند و دوره توانمند سازی خود را با موفقیت گذرانده اند می توانند برای ارتقا به سطح 2 مستندات و مدارک خود را بنیاد استان تحویل دهند.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی در بخشی دیگر از سخنان خود از تسهیلات نظام وظیفه  تخصصی ویژه شرکت های دانش بنیان در قالب امریه سربازی در شرکت های دانش بنیان و پروژه جایگزین خدمت در دستگاه های دولتی و نظامی اشاره کرد و گفت: نخبگان فناور در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای مصوب می‌توانند از طریق معرفی به مرکز نخبگان نیروهای مسلح پروژه‌ای را برای یکی از صنایع دفاعی و کشوری انجام دهند و همچنین در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای لازم می‌توانند  به‌عنوان مامور (امریه) در طول مدت خدمت، در یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت نمایند.
وی درادامه حمایت از شرکت های خلاق را از دیگر حمایت های معاونت علمی برشمرد و تصریح کرد: شرکت های خلاق به شرکت ها و موسسات خصوصی نوآوری اطلاق می شود که یا در صنایع خلاق و فرهنگی مشغول به فعالیت بوده و یا الگوهای نوین کسب و کار را در ارایه محصولات و خدمات خود بکار گرفته باشند.
ایشان در پایان تشکیل کمیته ای متشکل از بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری، دانشگاه ها و سازمان صمت استان را به منظور حمایت از تولید کالاهای اساسی و تحریم شده داد.
لازم به ذکر است این نشست در محل استانداری و  با حضور رئیس محترم پارک علم و فناوری، مدیرعامل محترم شرکت شهرک های صنعتی استان، مدیرعامل محترم صندوق پژوهش و فناوری و مدیرکل دقتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری برگزار گردید.تاریخ انتشار : 1397/11/03
کد : 190
تعداد بازدید: 91

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601