دوشنبه 1 بهمن 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به منظور توسعۀ همکاری‌ها
نشست مشترک بنیاد خراسان‌رضوی با آستان‌قدس رضوی برگزار شد

 نشست مشترک آستان‌قدس رضوی با بنیاد نخبگان استان خراسان‌رضوی به منظور توسعۀ همکاری‌های درون‌سازمانی و بکارگیری داشته‌های موجود برای نیل به اهداف نخبگانی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان رضوی؛ نشست مشترک آستان‌قدس رضوی با بنیاد نخبگان استان خراسان‌رضوی به منظور توسعۀ همکاری‌های درون‌سازمانی و بکارگیری داشته‌های موجود برای نیل به اهداف نخبگانی، با حضور رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی و مدیر روابط عمومی آستان قدس‌رضوی برگزار شد.
در این نشست، سید سعید‌رضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی با ابراز خرسندی از برقراری ارتباط و تعامل هر چه بیشتر با دستگاه‌های درون‌استانی، گفت: آستان قدس رضوی می‌تواند با بکارگیری داشته‌های خود، منشاأ اثرگذاری ملی و فراملی باشد.
دکتر احمدی‌زاده عنوان کرد: اتفاقات بسیار خوبی در مجموعه آستان قدس رضوی رخ داده است. اگر بخواهیم تحولات اساسی‌تری اتفاق بیفتد، باید کارهای عملیاتی انجام دهیم و دیدگاه‌هایمان به سمت حرکت تحول آفرین باشد. ما باید برای هر کاری یک فرآیند و مدلی ارائه دهیم. در غیر این صورت هیچ ضمانت اجرایی وجود ندارد.
وی با اشاره به لزوم ایجاد اتاق فکرهای مأموریت‌محور، افزود: طبق سند راهبردی کشور در امور نخبگان، نخبه فردی است که در راه آرمان‌ها و اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت داشته باشد و بتواند راه‌گشای مشکلات کشور باشد. در این بین، مسئله‌یابی دستگاه‌ها و تشکیل اتاق فکر کارآمد و هدفمند یکی از بهترین اقدامات برای رسیدن به این اثرگذاری است.

وی راه میانبر توسعه کشور را استفاده از ظرفیت‌های نخبگان دانست و گفت: ما معتقدیم اگر در بدنه آستان قدس رضوی و خارج از این مجموعه کار به دست این گروه از افراد سپرده شود، سرعت کار بسیار بالا می‌رود.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی از برگزاری اردوی فرهنگی- آموزشی مشهد مقدس در تابستان سال جاری برای نخبگان 10 استان کشور خبر داد و یادآور شد: استان قدس رضوی می‌تواند از این فرصت استفاده کرده و در برگزاری این اردوی فرهنگی با بنیاد نخبگان مشارکت نماید تا از ظرفیت نخبگان سراسر کشور بهره‌مند شود.
در ابتدای این دیدار، مهدی رضوی‌کیا؛ مدیر روابط عمومی آستان قدس‌رضوی به معرفی فعالیت‌های این مجموعه در حوزه‌های مختلف پرداخت و تصریح کرد: آستان قدس‌رضوی در حوزه‌های مختلفی همچون اقتصادی، فرهنگی، پژوهشی و درمانی فعالیت می‌کند.
وی افزود: در گذشته حوزه فرهنگی محدود و معطوف به خود حرم بود، اما امروز این فعالیت‌ها به خارج از حرم نیز گسترش یافته است.
رضوی‌کیا ادامه داد: اگر اتاق فکری تشکیل شود، می‌تواند کارکردهای مفیدی داشته باشد. تولیت آستان قدس‌رضوی از ایجاد فضای اتاق‌فکر برای تمام بخش‌ها حمایت می‌کند.
مدیر روابط عمومی آستان قدس‌رضوی خاطرنشان کرد: در بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی ما از تمامی اشخاص در حوزه‌های مختلف از جمله صنعتی، فرهنگی، اقتصادی و... دعوت به همکاری می‌کنیم.

تاریخ انتشار : 1397/02/05
کد : 80
تعداد بازدید: 835

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601