جمعه 28 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اطلاعیه/
فراخوان شناسایی نوآوری های مردمی

مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور اقدام به حمایت از نوآوری های مردمی نموده است.

به اطلاع میرساند مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور به منظور تدوین سیاست های مربوط به حمایت از نوآوری های مردمی و استفاده از تفکرات غنی افرادی که به لحاظ اقتصادی و اجتماعی به طبقات آسیب پذیر و یا در حاشیه جامعه تعلق دارند، با کمک سازمان ها و ارگان هایی که در تعامل نزدیک با مردم هستند، اقدام به شناسایی نوآوری های مردمی در سطح کشور نموده است.
پس از بحران اقتصادی بزرگ سال 2008 که طی آن تولید ناخالص داخلی به طور جهانی کاهش یافت، بحث ها به سوی نوآوری های کم هزینه و باصرفه تغییر جهت یافت. از این رو، ابتکارات و نوآوری های باصرفه اقتصادی و مردمی که به طور نظام مند نه برایشان بودجه و نه برایشان برنامه ای تدوین شده بود، به شدت مد نظر قرار گرفتند. استفاده از اندیشه های خلاقانه بومی و محلی قشر ضعیف جامعه نه تنها هزینه ای برای دولت ها به بار نخواهد آورد بلکه کمک می نماید تا جوامع پیرامونی و به حاشیه رانده شده بتوانند با بهره گیری از ظرفیت های فکری و مبتکرانه خود به بهبود و توسعه رفاه جوامعی که در آن زندگی می کنند دست یابند. اشاعه نوآوری های مردمی راه حل هایی اجماع محور هستند که توسط مردم برای پاسخگویی به نیازهای جامعه محلی ارائه می شوند. اغلب این نوآوری ها نتایج کاری تجربی و دانش ضمنی، دانش مدون نشده بدون طرح یا پیش نمونه بوده اند.
افرادی که دارای ویژگی های درج شده در پیوست یک هستند، فرم پیوست دو را تکمیل و تا 15 تیرماه 98 به آدرس ایمیل innovation2019.nrisp@gmail.com ارسال کنند. در صورتی که امکان ارسال ویدئو برای افراد مهیا می باشد، ویدئویی در خصوص طرح به مدت حداکثر 5 دقیقه از طریق آدرس ایمیل فوق ارسال شود.
شماره تماس جهت راهنمایی: 88036144-021 داخلی 314

تاریخ انتشار : 1398/04/01
کد : 226
تعداد بازدید: 123

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601