سه شنبه 4 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر خراسان رضوی با استاندار مطرح شد/
رزم حسینی: از ظرفیت نخبگان در نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی بهره می بریم

نشست استاندار خراسان رضوی با جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر همراه با تقدیر از افتخارآفرینان سال 97 خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان رضوی علیرضا رزم حسینی در دیدار با نخبگان و استعداد های برتر استان با بیان این که دغدغه همه مدیران توسعه نیست و هر کس بخش خودش را سعی می  کند حفظ کند، اضافه کرد: در صورت پایداری طرح مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به مرور زمان تحول در کشور اتفاق خواهد افتاد و فضای کسب و کار رشد خواهد کرد که این کار سختی نیست.
استاندار خراسان رضوی با بیان این جمله " پای استقلالمان ایستادگی کرده و برایش هزینه دادیم" افزود: دشمنان جنگی را بر ما تحمیل کردند و باعث شدند ما از توسعه عقب بیفتیم. در این جنگ افرادی با دست خالی و انگیزه معنوی فداکاری کردند تا کشور نجات پیدا کند و تمامیت ارزی آن حفظ شود.
رزم حسینی ضمن بیان این که کشور بعد از جنگ مشغول بازسازی خرابی های جنگ  شد ادامه داد: بعد از حرکت کشور در حوزه های مختلف دشمنان ما را تحریم  اقتصادی کردند تحریم هایی که هنوز هم وجود دارد.
وی با اشاره به این که اگریک  نظام انسجام یافته درونی داشته باشیم دشمنان عقب نشینی می کنند، اذعان کرد: در داخل کشور گرفتار ساختارهای فرسوده اداری با روش قرن 19 هستیم که مانع بزرگی جلوی ایجاد ثروت و توسعه  کشور شده است.
استاندار خراسان رضوی موانع توسعه چهل ساله ایران را مواردی از جمله: تمرکز گرایی بروکراسی اداری، عدم انسجام ارکان حکومت، اختلافات سیاسی، بزرگ بودن دولت و گران اداره شدن کشور، عدم توجه به فرهنگ اقتصادی در حوزه های دینی، نگاه منفی به مجاهدان اقتصادی و سرمایه گذاران، قوانین مزاحم و عدم تناسب اختیار استانداران متناسب با وظایف آن ها اعلام کرد.
 رزم حسینی ادامه داد: نهایتا یا باید منتظر تمرکزگرایی باشیم یا باید یک  کار جدید انجام بدهیم لذا این شد که مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را طراحی کردیم.
وی بیان کرد: آمادگی داریم فضای استان را به سمتی ببریم که وحدت رویه در حوزه دستگاه های اجرایی ایجاد کرده و  فضای کسب و کار را افزایش بدهیم.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه تاکنون به مسئله جانشین پروری توجهی نکرده ایم گفت: آمادگی داریم با بکارگیری افراد نخبه به عنوان دستیار در کنار مدیران استان آنها را به عنوان مدیران آینده تربیت کنیم. 
درپایان استاندار با تشکر از بنیاد برای برنامه ریزی این نشست، ضمن مفید خواندن آن، برگزاری این نشست ها را به صورت فصلی خواستار شد.
لازم به ذکر است بنا به توصیه استاندار مقررشد از هفت نفر از نخبگان در رشته های مختلف در نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استفاده شود.
در ابتدای این نشست دکتر احمدی زاده رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی به تشریح عملکرد و اقدامات بنیاد استان در سال گذشته پرداخت. 
در ادامه رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی ضمن اشاره به ظرفیت بالای نخبگان و استعدادهای برتر استان گفت: خواستار بکارگیری نخبگان به عنوان مشاور مدیران دستگاه های دولتی شد.
احمدی زاده حمایت از تشکیل VCها( صندوق های سرمایه گذار خطرپذیر توسط شرکت های بزرگ استان)، تشکیل شورای مشورتی نخبگان جوان در استانداری و دستگاههای اجرایی و تعیین معین اقتصادی برای نخبگان استان را خواستار شد. 
در این نشست تعدادی از نخبگان و استعدادهای برتر به ارائه دیدگاه های خود پرداختند و در پایان از آفتخارآفرینان سال 97 خراسان رضوی تقدیر شد.

تاریخ انتشار : 1398/03/08
کد : 220
تعداد بازدید: 98

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601