بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/02/31 - 09:19
  • - تعداد بازدید: 121
  • - تعداد بازدیدکننده: 121
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی شهادت آیت‌الله رئیسی و هیات همراه در سانحه هوایی/ اعلام پنج روز عزای عمومی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و دیگر همراهان گرامی ایشان را در سانحه هوایی تسلیت گفتند.

ه گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛   حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی شهادت حجت‌ الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌ جمهور اسلامی ایران، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین آل‌ هاشم نماینده ولی‌ فقیه در آذربایجان شرقی، رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و دیگر همراهان گرامی ایشان را در سانحه هوایی تسلیت گفتند.


متن پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی به این شرح  است:


بسم الله الرّحمن الرّحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با اندوه و تاسف فراوان خبر تلخ درگذشت شهادت گونه‌ ی عالم مجاهد، رئیس جمهور مردمی و با کفایت و پرتلاش، خادم‌ الرضا علیه السلام جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید ابراهیم رئیسی و همراهان گرامی ایشان رضوان الله علیهم را دریافت کردم.

این حادثه‌ ی ناگوار در اثنای یک تلاش خدمت‌ رسانی اتفاق افتاد؛ همه‌ ی مدت مسئولیت این انسان بزرگوار و فداکار چه در دوران کوتاه ریاست جمهوری و چه پیش از آن، یکسره به تلاش بی‌ وقفه در خدمت به مردم و به کشور و به اسلام سپری شد.

رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت. در این حادثه‌ ی تلخ، ملت ایران، خدمتگزار صمیمی و مخلص و با ارزشی را از دست داد. برای او صلاح و رضایت مردم که حاکی از رضایت الهی است بر همه چیز ترجیح داشت، از این رو آزردگی‌هایشاز ناسپاسی و طعن برخی بدخواهان، مانع تلاش شبانه روزیش برای پیشرفت و اصلاح امور نمی‌شد.

در این حادثه‌ ی سنگین شخصیت‌های برجسته‌ ایمانند حجةالاسلام آل هاشم امام جمعه‌ ی محبوب و معتبر تبریز، جناب آقای امیر عبداللهیان وزیر خارجه‌ ی مجاهد و فعال، جناب آقای مالک رحمتی استاندار انقلابی و متدین آذربایجان شرقی و گروه پروازی و دیگر همراهان نیز به رحمت الهی پیوستند.

اینجانب پنج روز عزای عمومی اعلام می‌کنم و به ملت عزیز ایران تسلیت می‌گویم. جناب آقای مخبر طبق اصل ۱۳۱ قانون اساسی در مقام مدیریت قوه‌ ی مجریه قرار می‌گیرد و موظف است به همراهی رؤسای قوای مقنّنه و قضائیه ترتیبی دهند که ظرف حداکثر پنجاه روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.

در پایان تسلیت صمیمی خود را به مادر گرامی جناب آقای رئیسی و همسر فاضل و بزرگوار ایشان و دیگر بازماندگان رئیس جمهور و خانواده‌ های محترم همراهان بویژه والد ماجد جناب آقای آل هاشم معروض می‌دارم و صبر و تسلای آنان و رحمت الهی برای درگذشتگان را مسألت می‌کنم.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 171538
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید