بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/06/08 - 08:00
  • - تعداد بازدید: 54
  • - تعداد بازدیدکننده: 53
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

نشست برگزیدگان طرح مرحوم کاظمی آشتیانی با رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی

با هدف ارتباط مستقیم مخاطبان بنیاد ملی نخبگان با مسئولین، نشست برگزیدگان طرح کاظمی آشتیانی با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر سجادی رئیس بنیاد نخبگان استان به جایگاه و اهمیت نقش نخبگان در حل مسائل استان و کشور اشاره نمود و گفت: یکی از اولویت‌های سال جاری در بنیاد استان، استفاده از ظرفیت‌های نخبگان و خصوصاً برگزیدگان طرح مرحوم کاظمی آشتیانی به عنوان مشاور و دستیار در دستگاه‌های اجرایی است.

رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی ادامه داد: بهترین موضوعی که امسال در حوزه نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان مطرح شد نامگذاری امسال به عنوان «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» توسط رهبر معظم انقلاب نامگذاری می‌باشد.

سجادی ادامه داد:   توجه ویژه به جایگاه نخبگان و استفاده از ظرفیت آنها توسط مسئولین و مدیران کشور نشان دهنده شروع یک فرهنگ و گفتمان جدید نخبگانی است. گسترش این فرهنگ در جامعه می­ تواند منجر به حل بسیاری از مسائل و دغدغه‌های کشور شود.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی تشریح کرد حل مشکلات دستگاه ها، ارائه راهکار‌های جدید، کوتاه کردن مسیرها از نتایج وجود نخبگان در سازمان هاست.

در ادامه استادیارن جوان و نخبه به ارائه مشکلات و دغدغه‌های حوزه نخبگان پرداختند.

پیگیری مسکن نخبگان و تسهیل شرایط بهره مندی از تسهیلات وام مسکن، حفظ جایگان و شانیت نخبگان، استفاده از ظرفیت نخبگان در حل مسائل دستگاه ها، تسهیل شرایط جذب در دانشگاه ها، توجه بیشتر به حوزه نخبگان در سطوح بالاتر مدیریت کشور بخشی از موضوعات مطرح شده توسط نخبگان حاضر در جلسه بود.  

مقرر گردید این نشست‌ها به صورت منظم در قالب کارگروه بررسی مشکلات نخبگان برگزار گردد.  

لازم به ذکر است بنیاد ملی نخبگان هر ساله به‌ منظور ارتقاء توانمندی‌ های استادیاران جوان دانشگاه‌ ها و مؤسسه‌ های‌ علمی کشور و تسهیل فعالیت‌ های آموزشی و پژوهشی ایشان، تسهیلاتی را به حائزان شرایط اعطاء می‌ کند. اعتبار پژوهشی، تجهیزات و فرهنگی- رفاهی از تسهیلات این طرح است.

استادیاران جوان دانشگاه‌ ها و مؤسسات علمی کشور با دارا بودن حداکثر چهل سال سن در زمان ارائة درخواست، چنانچه بیش از سه سال از تاریخ جذب آن‌ ها به‌ عنوان عضو هیأت علمی پیمانی نگذشته باشد درصورت کسب حدنصاب امتیاز از فعالیت‌ های نخبگانی، حائز شرایط شده و می‌ توانند از تسهیلات طرح کاظمی آشتیانی بهره‌ مند شوند.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 160933
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید