بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/05/11 - 15:49
  • - تعداد بازدید: 14
  • - تعداد بازدیدکننده: 13
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان بنیاد ملی نخبگان مطرح شد:

منادی‌سفیدان: مجلس از برنامه‌های بنیاد در راستای نگهداشت سرمایه‌های انسانی نخبه حمایت می‌کند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس همراه بنیاد ملی نخبگان است و به توسعه بسترهای لازم برای حفظ و ماندگاری نیروی انسانی نخبه کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌ اندیشی رئیس و مسئولان بنیاد ملی نخبگان با رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در محل بنیاد برگزار شد.

در بخشی از این نشست، علیرضا منادی‌ سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن اقدامات و برنامه‌ های بنیاد ملی نخبگان خاصه در بحث طرح هسته‌ های مسئله محور (طرح شهید احمدی روشن)، ساخت مسکن نخبگان و ایجاد اشتغال نخبگانی در دستگاه‌ های اجرایی کشور، برای همکاری و تعامل مجلس با دولت در این بخش‌ ها اعلام آمادگی کرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه مجلس با تمام ظرفیت خود از توسعه ظرفیت‌ های نخبگانی کشور، حفظ و ماندگاری سرمایه‌ های انسانی حمایت می‌ کند، ادامه داد: کمیسیون امسال سه راهبرد « مهارت» ، « تصویب قانون آموزش عالی» و « بنیاد ملی نخبگان و توسعه فعالیت‌ های این بنیاد» را مدنظر قرار داد است که امیدواریم بتوانیم از تمام پتانسیل موجود در مسیر تحقق اهداف تعیین شده استفاده کرده و با تداوم این جلسات به افزایش اثربخشی نخبگان و جامعه علمی کشور کمک کنیم.

وی با اشاره به نقش راهبردی و کلیدی بنیاد ملی نخبگان در توسعه طرح‌های حمایتی و هدایتی استعدادهای برتر و دانش آموختگان گفت: طرح‌ های استعدادیابی، مستعد پروری، جذب و هدایت نخبگان باید از مقاطع پایین دنبال شود و در این راستا نقش سیاستگذار و نظارتی بنیاد ملی نخبگان می‌ تواند بسیار راهگشا باشد. مجلس نیز در کنار برنامه‌های این بنیاد به توسعه بسترهای لازم برای حفظ و ماندگاری نیروی انسانی کمک می‌ کند.

شایان ذکر است، این نشست با حضور سورنا ستاری؛ رئیس بنیاد ملی نخبگان، قائم مقام، معاونان و مدیران بنیاد، رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 160411
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید