بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/03/22 - 09:33
  • - تعداد بازدید: 25
  • - تعداد بازدیدکننده: 25
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
ستاری:

مزیت اقتصاد دانش‌بنیان در بهره‌وری و به کارگیری ظرفیت نیروی انسانی دانش آموخته است

رییس بنیاد ملی نخبگان، مزیت اقتصاد دانش‌بنیان را در بهره‌وری و به کارگیری ظرفیت نیروی انسانی دانش‌آموخته و جوان برای پیشرفت و تولید مبتنی بر خلق ارزش افزوده دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛     سورنا ستاری  در بخشی از سخنان خود در سفر به استان خراسان رضوی با تاکید بر این‌ که توسعه اقتصاد دانش بنیان و خلاق بیش از هرچیز مبتنی بر فرهنگ است، بر ضرورت تغییر رویکردها و فرهنگ عمومی جامعه به سوی دانش‌ بنیان و خلاق شدن تاکید و گفت: کشورمان هزینه‌ های قایل توجهی را در حوزه پژوهش صرف می‌ کند و آموزش یکی از محورهای هزینه کرد بودجه کشور است؛ اما با این وجود، همچنان تجلی و نقش آفرینی این هزینه کرد در تحول اقتصاد کشور کم‌ رنگ است. دلیل آن را می‌ توان فاصله ما با پیاده شدن فرهنگ اقتصاد دانش بنیان و خلاق دانست و می‌ باید با ترویج چنین فرهنگی، کاری کنیم که این هزینه قابل توجه در آموزش و پژوهش،   نقش خود را در پیشرفت و تحول کشور نمایان‌ گر سازد.

رییس  بنیاد ملی نخبگان، مزیت اقتصاد دانش بنیان را در بهره وری و به کارگیری ظرفیت نیروی انسانی دانش آموخته و جوان برای پیشرفت و تولید مبتنی بر خلق ارزش افزوده دانست و گفت: سرمایه انسانی جوان، خلاق و دانش آموخته، با نوآوری و ایده‌ های خلاقانه خود، می‌تواند ضمن ایجاد اشتغال و خلق ارزش افزوده، مشکلی از هزاران مشکل جامعه را حل کند.

ستاری، با بیان این‌ که فرهنگ و رویکرد دانش بنیان، تمامی ساحت‌ ها و اقشار جامعه را در بر می‌گیرد، ادامه داد: از دانشگاه گرفته تا صنعت و از دانشجو تا صنعتگر، از مردم کوچه و بازار تا سیاستگذاران و تصمیم سازان کشور، همگی می‌ باید زمینه را برای تبدیل ایده‌ های نوآورانه پژوهش‌ها و فناوری‌ها به محصول، از طریق پیاده سازی فرهنگ دانش‌ بنیان فراهم کنیم.

ستاری با تاکید بر ضرورت همکاری و همراهی تمامی دستگاه‌ ها برای تحقق شعار سال گفت: رهبر فرزانه انقلاب، آگاهانه و مدبرانه در سال جاری توجه و تاکیدی ویژه بر اقتصاد دانش بنیان دارند همان‌ گونه که تمامی این سال‌ ها، حامی، هدایتگر و توجه بخش به اهمیت این حوزه بوده و هستند. از تمامی بخش‌های اثرگذار می‌ خواهم در تحقق این ضرورت، نقش خود را ایفا کنند و با تساهل و حمایت‌ گری، مسیر فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری را برای توسعه و رونق شرکت‌ های دانش بنیان و خلاق هموار کنند.

رییس  بنیاد ملی نخبگان، با بیان اینکه تولید محصول در حوزه علوم انسانی نیازمند فرهنگ‌ سازی و تربیت نیروی انسانی جوان و دانش آموخته است، گفت: نوآوری از دل همین جوانان خارج می‌ شود. تلاش‌ های مجدانه بازیگران زیست‌ بوم فناوری و نوآوری مبارزه‌ ای در میدان هجمه تمام عیار دشمنان کشور است، باید بدانیم با دشمنان این مرز و بوم، در یک مبارزه تمام عیار هستیم و برای موفقیت در این مبارزه، می‌باید در این عرصه جنگاورانی داشته باشیم که با نوآوری‌ های خود، کشور را از آسیب‌ های احتمالی مصون و پیروز میدان کنند.

به گفته ستاری، اقتصاد دانش بنیان احیا و توسعه  یک فرهنگ پسندیده است؛ فرهنگی که شغلی می‌ آفریند، چراغ خانه‌ایرا روشن می‌ کند و به سفره‌ ای رونق می‌ بخشد، ضمن آن که به حل مشکلات جامعه کمک می‌کند. همه باید در سالی که مقام معظم رهبری تاکید ویژه‌ ای بر دانش بنیان شدن تولید و حمایت از شرکت‌ های دانش‌ بنیان و خلاق دارند، بر رونق این زیست بوم اهتمام ویژه داشته باشند.

  • گروه خبری : گروه های محتوا,SlideShow,گفتگو,یادداشت
  • کد خبر : 158562
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید