بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/03/23 - 12:09
  • - تعداد بازدید: 160
  • - تعداد بازدیدکننده: 160
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در راستای حمایت از تولیدات دانش‌بنیان ساخت داخل صورت گرفت/

عضویت معاون علمی رییس‌جمهور در کارگروه «موضوع ماده یک قانون صادرات و واردات»

مسیر حمایت از تولیدات دانش‌بنیان داخلی و نظارت دقیق بر واردات و تعرفه‌گذاری نمونه‌های خارجی با عضویت معاون علمی رییس‌جمهور در کارگروه «موضوع ماده یک قانون صادرات و واردات» هموار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ با هدف تسهیل‌گیری در صادرات و وارادات محصولات دانش بنیان، حمایت از تولیدات دانش‌بنیان ساخت داخل و نظارت دقیق بر واردات نمونه‌ محصولاتی که دارای مشابه داخلی هستند، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور، عضو کارگروه موضوع ماده یک قانون صادرات و واردات شد. 

با توجه به این‌که اولویت‌گذاری واردات، نظارت بر محصولات و تعرفه گذاری تک تک محصولات صورت می‌گیرد، معاون علمی رییس‌جمهور با حضور در این کارگروه می‌تواند در قامت نماینده و حافظ منافع شرکت‌ها و محصولات دانش بنیان عمل کند و بر رونق تولید و جلوگیری از رقابت نابرابر این شرکت‌ها با محصولات و شرکت‌های خارجی، اثرگذار باشد.

معاون علمی رییس‌جمهور در این کارگروه، نظارت‌های لازم را خواهد داشت تا اگر کالایی در یک شرکت دانش بنیان در داخل تولید می‌شود در تعرفه گذاری های صادرات و واردات مورد حمایت قرار بگیرد و در حوزه صادرات امکان حمایت باشد. ضمن این‌که در حوزه واردات امکان حمایت فراهم شود.


***

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا
کلیک کنید.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 171874
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید