بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/09/22 - 10:46
  • - تعداد بازدید: 370
  • - تعداد بازدیدکننده: 361
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس بنیاد نخبگان خراسان رضوی مطرح کرد:

طرح شهید بهشتی، برنامه‌ای برای مدیریت عالمانه ظرفیت‌های کشور در مسیر توسعه است

رییس بنیاد نخبگان خراسان رضوی گفت: طرح شهید بهشتی از جمله مهمترین برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان در راستای مدیریت عالمانه داشته‌ها و ظرفیت‌های کشور برای حرکت در مسیر توسعه است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان رضوی؛ عبدالکریم سجادی گفت: هم اکنون نخبگان خراسان رضوی در قالب مشاوره و راهنمایی و حتی استخدام در شرکت‌های دانش‌ بنیان فعالیت می‌کنند و موفق شدند دستاوردهای زیادی برای این شرکت‌ها به ارمغان بیاورند.

وی ادامه داد: در این راستا و در زمینه بهره مندی بیشتر شرکت‌های دانش بنیان، بزودی تفاهم نامه‌ایمیان بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری به امضا خواهد رسید تا همکاری‌ها به صورت سازمان یافته انجام گیرد.

رییس بنیاد نخبگان خراسان رضوی اظهار داشت: علاوه بر موارد فوق این بنیاد با احراز شرایط نخبگان استانی مقیم خارج از کشور، در نظر دارد با تعاملی علمی از ایده‌های آنها در طرح‌های مختلف داخلی بهره مند شود.

سجادی با اشاره به اجرای طرح‌های شهید بهشتی و شهید وزوایی در بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد: این ۲ طرح گامی بلند در مسیر مدیریت نخبگانی در کشور به شمار می‌رود. طرح شهید بهشتی از مهمترین برنامه‌ های بنیاد ملی نخبگان در راستای مدیریت عالمانه داشته‌ ها و ظرفیت‌ های کشور برای حرکت در مسیر توسعه است.

وی ادامه داد: در این طرح هسته‌ های نخبگانی متشکل از اعضای هیات علمی برگزیده دانشگاهی در جهت شناسایی و حل مسائل کشور با شبکه‌ سازی و فعالیت‌ های بین‌ رشته‌ ای، پیشنهادهایی را به مراجع ذی‌ ‎ ربط ارائه می‌دهند که در نهایت هسته‌ های موفق به عنوان یک کانون تفکر به نهادهای سیاست‌ گذار معرفی می‌شوند.

رییس بنیاد نخبگان اظهار داشت: در طرح شهید وزوایی نیز بر اساس تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ تسهیلاتی در قالب وام‌های قرض الحسنه در اختیار نخبگان قرار می‌گیرد تا با رونق بخشی به ایده‌ های خود، آن را در مسیر تجاری سازی قرار دهند.

وی گفت: تلاش بر این است ظرفیت‌ های موجود در استان به خصوص در هوش مصنوعی به کاربرد تبدیل شوند تا یک هاب منطقه‌ ای در این زمینه‌ ها تشکیل شود.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 162623
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید