بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1402/08/02 - 13:50
  • - تعداد بازدید: 86
  • - تعداد بازدیدکننده: 84
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان خبر داد:

ضرورت برگزاری دوره‌های توانمندساز برای نخبگان در دستگاه‌ها با قید فوریت

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تعلل برخی دستگاه‌ها برای جذب نخبگان و برگزاری دوره توانمندسازی برای آن‌ها گفت: ما در تلاش هستیم دستگاه‌ها را برای برگزاری دوره‌های توانمندساز با قید فوریت مجاب کنیم چرا که بچه‌ها بلاتکلیف هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ یاسین کیخا درباره آخرین وضعیت جذب نخبگان در دستگاه‌ ها براساس فراخوان سال گذشته توضیح داد و گفت: در فراخوان سال گذشته، مجموعاً ۷ هزار متقاضی درخواست دادند که بعد از بررسی رزومه، امتیاز بندی و اعتبارسنجی، هزار و ۲۰۰ نفر برای استخدام در دستگاه‌ های اجرایی انتخاب و برگزیده شدند.

وی افزود: از مجموع ۷ هزار متقاضی، ۶۰ درصد آقا و ۴۰ درصد خانم بودند و قالب افراد متقاضی دکتری تخصصی داشتند و سایرین تحصیل کرده در مقاطع دکتری حرفه‌ ای، ارشد و کارشناسی بودند؛ همچنین میانگین سنی آقایان متقاضی ۳۳ سال و خانم ۳۵ سال بود.

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان افزود: افراد برگزیده به کانون ارزیابی معرفی و برای آن‌ ها اصطلاحاً نیم رخ شخصیتی استخراج و چند مرحله مصاحبه علمی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۵۰ نفر از برگزیدگان به سازمان‌ های تابعه معرفی و کد استخدامی دریافت کرده اند، خاطرنشان کرد: برای برگزیدگان پیش از دریافت کد استخدامی دوره توانمندسازی برگزار می‌ شود منتها هنوز برای ۸۰۰ نفر باقی مانده این دوره برگزار نشده است.

کیخا با اشاره به عدم همکاری برخی دستگاه‌ ها برای تعیین تکلیف نهایی نخبگان برگزیده گفت: به طور مثال برخی دستگاه‌ ها مانند سازمان بنادر و سازمان اداری و استخدامی همکاری خوبی داشتند و افرادی که به آنها معرفی شدند در دستگاه جذب و جایابی شدند اما برخی دیگر همکاری نکردند و ما در تلاش هستیم دستگاه‌ ها را برای برگزاری دوره‌ های توانمندساز با قید فوریت مجاب کنیم چرا که بچه‌ ها بلاتکلیف هستند.

وی ادامه داد: همچنین برخی از نخبگان که به دستگاه‌ ها معرفی شده‌اندهنوز نتوانسته‌انددر دستگاه مربوطه در جایگاه مناسب خود قرار بگیرند.

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان افزود: دستگاه‌ ها می‌ توانند در صورتی که فرد واجد شرایط لازم برای یک جایگاه شغلی نباشد به بنیاد معرفی و ما براساس اولویت بندی‌ های خود فرد به دستگاه دیگری او را معرفی خواهیم کرد.


  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 167866
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید