بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/06/16 - 11:57
  • - تعداد بازدید: 298
  • - تعداد بازدیدکننده: 296
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
بنیاد نخبگان استان ایلام با همکاری شرکت پالایش گاز ایلام برگزار می کند:

رویداد ایده های همراه با اربعین

بنیاد نخبگان استان ایلام در نظر دارد با همکاری شرکت پالایش گاز ایلام؛ در راستای اقدام 5-1-7 سند راهبردی کشور در امور نخبگان؛ رویداد ایده های همراه با اربعین را برگزار نماید.

اجتماع عظیم اربعین و پاسداشت حماسه حسینی (ع) در سال‌ های اخیر در قالب پیاده روی اربعین با حضور جمعیت میلیونی زائران حسینی (ع) فرصت مغتنمی برای حفظ و تقویت ارزش‌ ها و آرمان‌ های عاشورایی و تثبیت اقتدار جبهه مقاومت از سوی شیعیان و عاشقان حضرت اباعبدا… الحسین (ع) می باشد. بدون شک برگزاری شکوهمند و عزتمندانه مراسم عظیم اربعین پیروزی و دستاورد بزرگی برای دولت و ملت ایران در سطح راهبردی محسوب گردیده که تحقق آن نیازمند آسیب شناسی و رفع موانع و مشکلات موجود و همچنین سیاستگذاری و برنامه ریزی دقیق برای سال‌ های آینده می‌ باشد.

راهپیمائی اربعین حسینی (ع) بعنوان یک سنت دیرینه توسط شیعیان عراقی و تعداد محدودی از هموطنان ایرانی در طول تاریخ انجام می‌ گردید، در طی سال‌ های اخیر با ایجاد فضای رسانه‌ ایو اطلاع عامه مردم از این سوگواره حسینی (ع) به تدریج جمعیت عزاداران کشورمان جهت شرکت در راهپیمائی اربعین حسینی )ع ( افزایش یافته بنحوی که جمعیت ۵۰ هزار نفری زائرین اربعین حسینی (ع) سال ۱۳۹۰؛ در سال ۱۳۹۴ به ۱.۷ میلیون نفر رسیده و این جمعیت در سال ۱۳۹۸ به بیش از ۳.۷ میلیون نفر رسید. که در برنامه ریزی‌ های صورت گرفته جمعیت هدف برای سال جاری ۵ میلیون نفر می‌ باشد. استان ایلام با توجه به داشتن ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق و دارا بودن امن‌ ترین و نزدیک‌ ترین راه به کربلا و نجف؛ بالاترین میزان ورود و خروج زائرین از پایانه بین المللی مهران می‌ باشد و در حرکت عظیم راهپیمایی اربعین نقش ویژه‌ ایدارد.

رویداد ایده‌ های همراه با اربعین تلاش می‌ کند که ایده‌ های خلاق دانشجویی و مردمی را در جهت خدمت به حرکت عظیم اربعین و رفع چالش‌ های موجود شناسایی نماید  و گامی هر چند کوچک در جهت آزاد شدن ظرفیت‌ های نهفته این پدیدة بزرگ بردارد.

  محورهای رویداد و همچنین سرفصل‌ های آن:

محور اول: فرهنگ و آیین‌ های حسینی

+ احیای معارف اهل بیت

+ همبستگی و مسئولیت اجتماعی

+ خون خدا در رگ جامعه

محور دوم: برکات اربعین

+ کارآفرینی حسینی

+ اربعین و اقتصاد منطقه

محور سوم: سلامت

محور چهارم: خدمات زائرین

+ حمل و نقل، رفاه، اسکان

محور پنجم: ابتکار و نوآوری در حماسه اربعین

 

هر یک از شرکت کنندگان ایده خود را در سامانه ثبت نموده و پس از بررسی و داوری ایده‌ ها توسط هیئت داوران؛ به ایده‌ های برتر در هر حوزه جوایز ارزنده اهدا می‌ شود.

 

لینک ثبت ایده:   https://ilam.bmn.ir/idea

مهلت ثبت ایده: ۳۱ شهریورماه 1401

                     

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 161066
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید