بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/03/23 - 01:09
  • - تعداد بازدید: 25
  • - تعداد بازدیدکننده: 24
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
تصویب آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه سلامت/

رئیس‌جمهوری: دستاوردهای دستاوردهای جوانان ایرانی توسط سران کشورهای دوست منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تحسین شد

هیأت دولت در جلسه بعد از ظهر روز یکشنبه به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، «آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه سلامت» را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛   هیأت وزیران در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ و به منظور توانمندسازی  شرکت‌ های دانش‌ بنیان  و هسته‌ های فناور حوزه سلامت، افزایش کیفیت و بهره‌ وری از طریق تولید دانش‌ بنیان، ارتقای توان و تاب‌ آوری کشور در حوزه سلامت و توسعه زنجیره محصولات دانش‌ بنیان رقابت‌ پذیر و به استناد قانون حمایت از شرکت‌ ها و مؤسسات دانش‌ بنیان و تجاری‌ سازی نوآوری‌ ها و اختراعات، پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر « آیین‌ نامه حمایت از تولید دانش‌ بنیان و اشتغال‌ آفرین در حوزه سلامت» را به تصویب رساند.

آیت‌ الله دکتر  سید ابراهیم رئیسی  در جلسه هیأت دولت با اشاره به استقبال مقامات کشورهای دوست منطقه‌ ای و فرامنطقه‌ ای از دستاوردهای ایران در عرصه دانش‌ بنیان از مسئولان دستگاه‌ های مسئول در این حوزه خواست برنامه‌ ریزی لازم برای صدور محصولات دانش‌ بنیان کشورمان به این کشورها را در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به دشواری‌ ها و چالش‌ های کار اجرایی، گفت: مسیر خدمت به مردم، عرصه همواری نیست و سختی‌ های زیادی را دارد. در عین حال دشمن هم با ایجاد مانع به دنبال سخت‌ تر کردن مسیر است، اما مرد میدان باید با روحیه قوی و اعتماد و اتکاء به خدا گام بردارد.

رئیس جمهوری گفت: پیشرفت امور کشور در گرو تصمیمات و اقدامات به موقع، کارشناسانه، مقتدرانه و پیگیری مجدانه است و هرگونه سستی در انجام مسئولیت، کار را با وقفه مواجه می‌ کند و حصول نتیجه مطلوب را به تاخیر می‌ اندازد.

دکتر رئیسی بر همین اساس به همه همکاران دولت متذکر شد هر جا در مسیر خدمت به مردم یقین حاصل کردند که انجام کاری ضرورت پیشرفت کشور است، با جدیت و قوت و با توکل به خدا و بدون تردید و دودلی آن را انجام دهند.

رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت‌ ‌ های حوزه دانش‌ بنیان در کشور و تأکیدات  مقام معظم رهبری  برای توسعه تولید در این عرصه، گفت: همه روسای جمهور که در ماه‌ های اخیر به ایران سفر کرده‌ اند، اقتدار، جایگاه و توانمندی‌ کشورمان و دستاوردهای جوانان ایرانی در حوزه دانش‌ بنیان را تحسین کرده‌ اند.

آیت‌ الله رئیسی بر همین اساس به مسئولان امر در این حوزه تأکید کرد با توجه به درخواست سران کشورهای دوست در منطقه و فرامنطقه، اقدامات لازم برای صدور محصولات دانش‌ بنیان کشورمان به این کشورها را با جدیت پیگیری کنند.

رئیس جمهوری همچنین با اشاره به توافقات به دست آمده میان جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دوست، این توافقات را نتیجه تغییر نگاه در دیپلماسی در یک سال گذشته دانست و گفت جمهوری اسلامی ایران برای اجرایی شدن همه اسناد و توافق‌ ها اهتمام خواهد داشت.

دکتر رئیسی در بخش پایانی صحبت‌ های خود به ضرورت رفع موانع و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی برای تحقق نامگذاری سال اشاره کرد و از دستگاههای اجرایی مرتبط با این حوزه خواست، بر مبنای این جهت‌ گیری مبنایی در دولت گام بردارند و با جدیت نسبت به رفع مشکلات بکوشند.

رئیسی در این زمینه تاکید کرد: هیچ واحد تولیدی نباید به هیچ وجه و با هیچ بهانه‌ ای تعطیل و یا روند کاری آن با اخلال مواجه شود.

  • گروه خبری : گروه های محتوا,SlideShow,گفتگو,یادداشت
  • کد خبر : 158597
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید