بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/03/25 - 09:49
  • - تعداد بازدید: 68
  • - تعداد بازدیدکننده: 61
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دعوت وزیر کشاورزی از نخبگان برای ورود به حوزه کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به برنامه‌های حمایتی با رویکرد دانش و فناوری در حوزه کشاورزی، گفت: از تمام نخبگان، دانشگاهیان و محققان دعوت می‌کنیم به این عرصه ورود کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سید جواد ساداتی‌ نژاد گفت: مشکل حوزه کشاورزی ما عدم رسوخ دانش و فناوری بوده و پارک علم و فناوری کشاورزی با هدف این معضل راه‌ اندازی شده و امید است این مهم در کل کشور با راه اندازی دهکده‌ ها و مزارع نوآوری، نواحی علم و فناوری و با کمک وزارت علوم و تحقیقات فناوری و معاونت علم و فناوری رئیس جمهور توسعه یابد، چراکه این امر بر پایه آئین نامه‌ ای در ابتدای سال دولت با ۱۹ بند مورد تصویب قرار گرفت که می‌ تواند حوزه دانش و کشاورزی را در بخش کشاورزی مورد حمایت خود قرار دهد.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: از تمام نخبگان به خصوص جوانان نخبه، دانشگاهیان و محققان دعوت می‌ کنیم به این عرصه ورود کنند، برای اینکه حوزه دانش و فناوری در کشاورزی و مجموعه پارک‌ ها و سازمان تات برنامه‌ های بسیار خوبی در سال جاری برای حمایت از حوزه علم و فناوری به خصوص در بخش هوشمندسازی دارند.

وی با بیان اینکه پیام شعار امسال  مقام معظم رهبری  در بحث تولید، دانش‌ بنیان و اشتغال آفرینی و تأکیدی که در حوزه تولید داخلی داشتند برای مردم و کشاورزی ملموس‌ تر است، تصریح کرد: اتفاقاتی که در حوزه امنیت غذایی در جهان بعد از جنگ اوکراین رخ داده است، نشانگر این است که تولید کالاهای اساسی در داخل کشورها و پایداری امنیت غذایی بسیار حائز اهمیت است.

ساداتی‌ نژاد گفت: راه اندازی پارک علم فناوری کشاورزی و منابع طبیعی به صورت مشترک با معاونت علم و فناوری و بر پایه ظرفیت‌ های سازمان تات یک ره یافت پیش برنده است برای اینکه شرکت‌ های دانش بنیان و استارت آپ‌ها فعالیت داشته باشند.

  • گروه خبری : گروه های محتوا,SlideShow,گفتگو,یادداشت
  • کد خبر : 159631
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید