بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/10 - 14:57
  • - تعداد بازدید: 33
  • - تعداد بازدیدکننده: 27
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

خاستگاه حوزه دانش‌بنیان از نخبه‌ها و نخبه‌پروری آغاز می‌شود/ ضرورت اتصال بنیاد نخبگان به پردیس‌های تخصصی در خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به این که خاستگاه حوزه دانش‌بنیان از نخبه‌ها و نخبه‌پروری آغاز می‌شود، لذا اتصال بنیاد نخبگان به پردیس‌های تخصصی اولویت کار خواهد بود تا تمامی طبقات و لایه‌های کاری در اتصال به یکدیگر دنبال شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ یعقوب‌ علی نظری استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه، شعار امسال «تولید، دانش‌ بنیان و کارآفرینی» موضوع بسیار با اهمیتی است، چراکه اقتصاد دانش‌ بنیان دارای ارزش آورده بالایی است و باید با استقلال علمی و تامین نیازمندی‌ ها، وظایف خود را در این زمینه انجام دهیم، گفت: پردیس‌ های تخصصی در قالب قرارگاه اقتصاد دانش‌ بنیان و با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی در راستای تحقق شعار امسال در این استان ایجاد خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: قرارگاه اقتصاد دانش‌ بنیان در خراسان رضوی با توجه به شعار سال در هفته اول فروردین ماه امسال با دبیری پارک علم و فناوری راه اندازی شده است و  ایجاد هم‌ افزایی و هماهنگی بین همه بخش‌ ها و همچنین حمایت و هدایت کلی جریان دانش بنیان هدف از راه‌ اندازی قرارگاه اقتصاد دانش بنیان در استان است که در این راستا مساله محوری و توجه به نیازهای جامعه باید در اولویت تمامی بخش‌ها باشد.

وی گفت: در این چهارچوب پردیس‌ های تخصصی مختلف مانند پردیس مربوطه به حوزه علوم پزشکی، پردیس مربوط به حوزه صنعت و معدن و پردیس مربوط به حوزه آی‌ . تی پیش‌ بینی شده است تا    بدین طریق همه شرکت‌ های فعال و مرتبط با حوزه‌ های مذکور به این پردیس‌ها متصل شده و اقدامات  به صورت تخصصی ساماندهی شوند.

استاندار خراسان رضوی در پایان افزود: با توجه به این که خاستگاه حوزه دانش‌ بنیان از نخبه‌ ها و نخبه پروری شروع می‌ شود، لذا  اتصال بنیاد نخبگان به پردیس‌ های تخصصی اولویت کار خواهد بود تا تمامی طبقات و لایه‌ های کاری در اتصال به یکدیگر دنبال شوند.

  • گروه خبری : گروه های محتوا,SlideShow,گفتگو,یادداشت
  • کد خبر : 157830
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید