بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/05/11 - 15:51
  • - تعداد بازدید: 13
  • - تعداد بازدیدکننده: 12
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان بنیاد ملی نخبگان مطرح شد:

جلیلی: ساخت مسکن برای نخبگان یک برنامه میان‌مدت است

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: ساخت مسکن برای نخبگان یک برنامه میان‌مدت است اما تا اجرایی شدن این برنامه، نیاز است در قالب استادسرا،‌ مشکل مسکن نخبگان را تا زمان تحویل مسکن‌های اجاره به شرط تملیک رفع کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌ اندیشی رئیس و مسئولان بنیاد ملی نخبگان با رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در محل بنیاد برگزار شد.

در بخشی از این نشست، رسول جلیلی؛ رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز با اشاره به مشکل مسکن نخبگان، گفت: افزایش قیمت مسکن در شهرهای بزرگ سبب شده که برخی از نخبگان برای تهیه مسکن، رهن و یا اجاره به حاشیه شهرها بروند و از مرکز فاصله بگیرند.

وی افزود: ساخت مسکن برای نخبگان یک برنامه میان‌ مدت است اما تا اجرایی شدن این برنامه، نیاز است در قالب استادسرا، ‌ مشکل مسکن نخبگان را تا زمان تحویل مسکن‌ های اجاره به شرط تملیک رفع کرد.

جلیلی ادامه داد: حدود یک هکتار زمین در منطقه شهرک دانشگاه شریف در ورآورد که دسترسی مناسبی به بزرگراه‌ های شهید خرازی، شهید اردستانی و شهید همدانی دارد، برای ساخت مسکن توسط بنیاد ملی نخبگان در نظر گرفته شده که طبق برآوردهای اولیه می‌ توان حدود ۵۰۰ مسکن در آن ساخت.

شایان ذکر است، این نشست با حضور سورنا ستاری؛ رئیس بنیاد ملی نخبگان، قائم مقام، معاونان و مدیران بنیاد، رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 160412
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید