بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/05/03 - 08:09
  • - تعداد بازدید: 32
  • - تعداد بازدیدکننده: 27
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

توجه به گفتمان نخبگانی مرجعیت تحولات در کشور است

قائم مقام رییس بنیاد ملی نخبگان در نشست با مستعدان و اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی گفت: اقتصاد دانش بنیان راهکار برون رفت از شرایط سخت است و در این مسیر، نخبگان موتور محرک این نوع رویکرد اقتصادی به شمار می‌روند.

ناصر باقری مقدم در نشست هم اندیشی با مستعدان و اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای واحد خراسان رضوی عنوان کرد: توجه به رویکرد دانش بنیانی ابعاد مختلف دارد، از این رو بکارگیری دانش نباید صرف موضوعات علمی در کشور باشد و باید در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، معدن و خدمات نیز از نوع رویکرد بهره برد.

وی حضور نخبگان در چرخه شرکت‌های دانش‌بنیان را یک الزام دانست و تصریح کرد: دستیابی به قله های علمی و گسترش زیرساختهای دانش بنیان در کشور ضروری است، لذا توجه صرف به سوابق آموزشی و پژوهشی در شناسایی نخبگان، مقیاسی اشتباه است و نیاز به بازنگری دارد، علاوه بر آن ایجاد بستر مناسب جهت اجرایی سازی برنامه های توانمندسازی منطبق با نیاز کشور بسیار مهم و حیاتی است.

قائم مقام رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: توجه به منابع انسانی سبب بهره وری بیشتر از ظرفیت های زیر ساختی در کشور می شود، از این رو با تدوین شیوه نامه‌ای جدید به دنبال حضور موثر نخبگان و استعدادهای برتر در شرکت های دانش بنیان و سایر حوزه های علمی هستیم.

باقری مقدم توجه به گفتمان نخبگانی را مرجعیت تحولات در کشور بیان کرد و گفت: ثبیت جایگاه نخبگان در ساختار حکمرانی کشور مهمترین بنای ایجاد گفتمان است تا بستر مناسب جهت اثر گذاری دانش در توسعه کشور ایجاد شود که همه این اقدامات در سایه توجه به نخبگان تحقق می‌یابد.

 وی با اشاره به کمبود نیروهای تکنسین در کشور اظهار داشت: صنایع بزرگ هم در کنار شرکت های دانش بنیان نیازمند حضور نیروهای تکنسین هستند و پرورش این گروه از افراد در دانشگاه هایی همانند دانشگاه فنی و حرفه ای بسیار حائز اهمیت است.

در انتهای این نشست برخی از استادان و دانشجویان مستعد دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند. قائم مقام رییس بنیاد ملی نخبگان نیز پس از پایان نشست هم اندیشی، از شرکت های مرکز رشد و کارگاه های نمونه دانشگاه فنی و حرفه ای بازدید کرد.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 160190
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید