بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/17 - 09:51
  • - تعداد بازدید: 17
  • - تعداد بازدیدکننده: 17
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
معاون اول رئیس جمهوری مطرح کرد:

بهره‌‌مندی دولت سیزدهم از دیدگاه‌های نخبگان برای اصلاح ساختارهای اقتصادی

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به بهره‌گیری دولت سیزدهم از دیدگاه‌های نخبگان برای اصلاح ساختارهای اقتصادی گفت: رئیس جمهور بسیار به مشورت اهمیت می‌دهد و از جمع‌بندی‌های کارشناسی و نظرات نخبگان با دیدگاه‌های مختلف بهره می‌برد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در برنامه تلویزیونی « صف اول» شبکه خبر با بیان اینکه مقام معظم رهبری با اشراف کامل به مسائل، ۱۵ سال اخیر را با عناوین اقتصادی نام‌ گذاری فرمودند، پیگیری جدی و تحقق شعارهای مقام معظم رهبری را از مأموریت‌ های اصلی دولت سیزدهم عنوان کرد.

مخبر افزود: دشمنان بعد از شکست نظامی به‌ ویژه در جنگ تحمیلی هشت ساله میدان جنگ را عوض کردند و به جنگ اقتصادی با ملت ایران روی آوردند.

وی ادامه داد: گستره جنگ اقتصادی فراگیرتر از جنگ نظامی است و دشمن تلاش کرد همه ملت ایران را درگیر این جنگ کند اما با رهنمودها و تذکرات مقام معظم رهبری نتوانست به موفقیت برسد.

معاون اول رئیس‌ جمهور در بخش دیگری از صحبت‌ های خود از همه دلسوزان و نخبگان خواست که در این اصلاح اقتصادی، دولت را یاری دهند و برای آحاد جامعه تبیین کنند که ارز ۴۲۰۰ تومانی مغایر عدالت بوده و تولید کشور را با چالش مواجه کرده و هیچ سودی برای مردم نداشته است.

مخبر در عین حال از نخبگان و رسانه‌ ها خواست که در تبیین مسائل، آحاد مردم خصوصاً طبقات کم‌ درآمد جامعه را نگران نکنند و متذکر شد: این کار بزرگی است که به نفع مردم و کشور خواهد بود.

معاون اول رئیس‌ جمهور همچنین در خصوص بهره‌ گیری دولت سیزدهم از دیدگاه‌ های نخبگان برای اصلاح ساختارهای اقتصادی به‌ ویژه ساماندهی ارز ترجیحی، گفت: رئیس جمهور نسبت به مسائل مردم بسیار حساس است و موضوعات را لحظه‌ ای پیگیری می‌ کند.

مخبر افزود: رئیس جمهور بسیار به مشورت اهمیت می‌ دهد و از جمع‌ بندی‌ های کارشناسی و نظرات نخبگان با دیدگاه‌ های مختلف بهره می‌ برد و در موضوع اصلاح اقتصادی و جهت‌ دهی یارانه‌ ها حدود چهار تا پنج جلسه با کارشناسان اقتصادی داشتند.

وی با بیان اینکه دولت برای حل مشکل اشتغال نیز تدابیر خوبی دیده است، یکی از این تمهیدات را استفاده از ظرفیت‌ های معطل مانده در کشور دانست.

معاون اول رئیس‌ جمهور گفت: در کشور کارخانه‌ ها و واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل زیادی داشتیم که در مدت ۶ ماه با نهضت احیای کارخانه‌ های تعطیل و نیمه‌ تعطیل، بخش عمده آنها به مدار تولید بازگشت.

مخبر گفت فقط در دو ماه گذشته حدود ۱۰۰ کارخانه غیرفعال مجدداً به عرصه تولید بازگشته‌ اند و در کنار آنها پیشران‌ های توسعه اقتصادی نیز ساماندهی شده‌ اند.

وی از دیگر طرح‌ های دولت به بحث واگذاری طرح‌ های نیمه‌ تعطیل اشاره کرد و گفت: خط قرمز دولت در سفرهای استانی کلنگ‌ زنی طرح‌ های جدید بوده است.

معاون اول رئیس‌ جمهور افزود: اولویت دولت در سفرهای استانی تزریق اعتبار به پروژه‌ هایی بوده که بیش از ۶۰ درصد پیش رفته اما بر زمین مانده‌ اند.

مخبر اظهار داشت: دولت به دنبال آن است که با تهیه طرحی جدید مردم را در تکمیل طرح‌ های نیمه‌ تمام برزمین مانده مشارکت دهد.

مخبر افزود: اقتصاد کشور مشکل دارد اما لاینحل نیست و اگرچه اصلاح اقتصادی کاری زمان‌ بر است اما با همراهی و همدلی قوا و مردم و همه دلسوزان حتماً نتایج خوبی در پی دارد و به آینده نظام و کشور خوشبین هستم.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم مصر است همه از زندگی عزتمندانه بهره‌ مند بوده و کسی محتاج و ناتوان در تأمین معاش نباشد و همه منابع به عدالت توزیع شود، گفت: خوشبختانه همه قوا در اصلاح نظام اقتصادی همدل و همراه هستند و وحدت نظر کامل و همکاری صمیمانه‌ ای با هم دارند.

  • گروه خبری : گروه های محتوا,SlideShow,گفتگو,یادداشت
  • کد خبر : 157890
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید