بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/06/05 - 11:46
  • - تعداد بازدید: 98
  • - تعداد بازدیدکننده: 97
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون اول رئیس جمهور:

برای تحقق جهش اقتصادی باید کارها را به دست نخبگان بسپاریم

محمد مخبر گفت: به صحنه آوردن شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها نه صرفاً مزیت، بلکه از ضرورت‌ها و اولویت‌های کشور است و بازیگر اصلی این صحنه جوانان نخبه و با انگیزه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان، محمد مخبر گفت: به صحنه آوردن شرکت‌ های دانش بنیان و استارتاپ‌ها نه صرفاً مزیت، بلکه از ضرورت‌ ها و اولویت‌ های کشور است و بازیگر اصلی این صحنه جوانان نخبه و با انگیزه هستند که خوشبختانه کشور ما از نظر نیروی انسانی خلاق و نخبه جزو کشورهای استثنایی و برتر است.

مخبر تصریح کرد: کشور ما از مواهب الهی متعدد و ظرفیت‌ های گسترده‌ ای برخوردار است و خوشبختانه بسترها و زیرساخت‌ های لازم برای جهش اقتصادی هم فراهم است.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم این جهش را از مسیر میانبر محقق سازیم باید کارها را به دست جوانان، نخبگان و شرکت‌ های دانش بنیان بسپاریم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: تحقق هدف گذاری‌ های انجام شده در شاخص‌ های کلان اقتصادی از طریق گام به گام و حرکت در مسیر عادی میسر نیست بلکه نیازمند جهش و شتاب هستیم که این امر فقط با اتکا به نخبگان و فعالیت‌ های دانش بنیان قابل انجام است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: دولت در همین راستا در تمام وزارتخانه‌ ها و دستگاه‌ های اجرایی، تدوین آئین نامه فعال سازی شرکت‌ های دانش بنیان و تأمین تسهیلات برای این شرکت‌ ها را در دست اقدام دارد.

مخبر با تاکید بر اینکه مشکلات کشور جز به دست شرکت‌ های دانش بنیان قابل حل نیست، افزود: آنچه توانست کشور را در دوره تحریم مقاوم کند و به رغم همه تقابل‌ ها اقتصاد کشور را سرپا نگه دارد، تکیه بر فعالیت‌ های دانش بنیان بود و در بخش نفت، پزشکی و صنعت وقتی که شرکت‌ های خارجی به تعهدات خود عمل نکردند، با اعتماد و اتکا به شرکت‌ های دانش بنیان توانستیم کارها را به انجام برسانیم.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز کشور به نقطه بسیار خوبی رسیده و آینده بسیار بهتری هم پیش رو داریم.

وی با تاکید بر اینکه باید جریان‌ های دانش بنیان را تقویت و پشتیبانی کنیم، گفت: این تصمیمات در دولت اتخاذ شده است در همه وزارتخانه‌ ها اجرا خواهد شد تا شاهد حرکت انقلابی و تحول خوبی در بخش استارت آپ‌ها باشیم.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 160825
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید