بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/20 - 13:57
  • - تعداد بازدید: 264
  • - تعداد بازدیدکننده: 252
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
فرمانده سپاه امام رضا(ع):

بازسازی فرهنگ و رسانه با تکیه بر هم‌افزایی نخبگان قابل دستیابی است

سردار سرتیپ پاسدار سید هاشم غیاثی گفت: بازسازی فرهنگ و رسانه با تکیه بر عقلانیت، فناوری، ارتقای سطح سواد رسانه‌ای، هم‌افزایی نخبگان، اجتناب از موازی‌کاری و بازساخت مداوم سرمایه‌های فکری قابل دستیابی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛   سردار سرتیپ پاسدار سید هاشم غیاثی گفت: انقلاب اسلامی ایران به‌ عنوان رویکردی جدید در مدل حکمرانی و نیز رویکردی جدید در تعریف انسان و زیست انسانی همواره در معرض هجوم رسانه‌ ای جهت انزوای این مدل قراره گرفته است.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) با بیان این‌ که بازدارندگی رسانه‌ ای و افزایش تاب‌ آوری رسانه‌ ای در مقابل تحرکات سنگین دشمن جز با بازسازی انقلابی فرهنگ و رسانه مقدور نخواهد بود، خاطرنشان کرد: سازمان رسانه‌ ها باید چابک، مجهز به تحلیل و مردم‌ شناس باشند که تمام این مؤلفه‌ ها جز با تکیه بر اندیشه محقق نخواهد شد.

وی افزود: تولید اندیشه و پشتوانه‌ سازی‌ های علمی، رمز موفقیت در مسیر اقدامات رسانه‌ ای است که افراد فعال در حوزه رسانه نیز باید در یک شبکه منسجم که عمود و محور آن معارف دینی و مبانی انقلابی است، اقدامی جبه‌ ای، روشنگرانه داشته باشد.

غیاثی با بیان این‌ که بازسازی فرهنگ و رسانه با تکیه بر عقلانیت، فناوری، ارتقای سطح سواد رسانه‌ ای، هم‌ افزایی نخبگان، اجتناب از موازی‌ کاری، توجه به سنت‌ ها و سرمایه‌ گذاری همراه با ایجاد چرخه شفافیت اقتصادی و نیز ساخت و بازساخت مداوم سرمایه‌ های فکری این مهم قابل دستیابی است، ابراز کرد: برای اینکه این حرکت در مسیر تعالی انقلاب اسلامی گام بردارد، امیدواریم.

وی متذکر شد: تحقق این مهم ارمغان ارزشمندی به نام « ارتباط با مردم» و برقراری گفت‌ وگو بین نظام و امت خواهد داشت.

فرمانده سپاه امام رضا یادآور شد: رسانه‌ های فعال باید همان‌ قدر که رفتار ایجابی و هم‌ سو نسبت به رویش‌ ها و امیدها داشته باشند، باید مطالبه‌ گر و دادخواه امت باشند که شرط نداشتن مخرج با دشمن در این است که مبنا و افق حرکت مطالبه‌ گری، تحقق نتیجه و حل مسئله ذیل انقلاب اسلامی باشد.

  • گروه خبری : گروه های محتوا,SlideShow,گفتگو,یادداشت
  • کد خبر : 157961
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید