بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/03/24 - 12:11
  • - تعداد بازدید: 81
  • - تعداد بازدیدکننده: 73
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
از الگوسازی تا کارآفرینی؛

ایراندخت؛ گامی برای نقش‌آفرینی بیشتر بانوان در جامعه

رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی در رویداد توانمندسازی شغلی و کارآفرینی بانوان " ایراندخت" گفت: ما باید از توانمندی، قدرت و هوش بانوان در فناوری، نوآوری، حوزه دانشگاه و کارآفرینی استفاده کنیم و هدف از برگزاری رویداد ایراندخت این است که بتوانیم نقش¬آفرینی و تاثیرگذاری بانوان را در جامعه افزایش دهیم.

عبدالکریم سجادی  با بیان اینکه هدف از برگزاری رویداد ایراندخت این است که بتوانیم نقش آفرینی و تاثیرگذاری بانوان را در جامعه افزایش دهیم اظهار کرد: برای نخستین بار رویداد ایراندخت را در خراسان رضوی با حمایت استانداری و چند سازمان دولتی برگزار شد. مهمان این مراسم بانوان و دخترانی هستندکه به دنبال یافتن راه‌ های موفقیت در کار می‌ باشند و در این مسیر نیازمند مربیانی برای آموزش در این حوزه هستند و هدف ما از برگزاری این رویداد  ارتباط موثر کسب و کار با زنان شاخص کارآفرین موفق و موثر استان است.

وی افزود: بنیاد ملی نخبگان در صدد یافتن استعدادهای برتر است تا بعد از شناخت آنها، در مسیرتوانمندی آنها را آغاز کند و در نهایت الگوسازی یکی از کارهای بنیاد است و بر همین اساس تعدادی از بانوان شاخص را دعوت کردیم تا ازتلاش‌ ها و سختی‌ های راه برای رسیدن به موفقیت برای شرکت کنندگان در این مراسم سخنرانی کنند.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی افزایش توانمندسازی را یکی از اهداف دیگر رویداد ایراندخت دانست و تصریح کرد: با مقایسه وضعیت مردان و زنان در ایران می‌ بینیم هنوز در برخی حوزه‌ ها تفاوت زیادی بین این دو قشر وجود دارد با وجود آنکه ما از ابتدای انقلاب تلاش زیادی کردیم که بانوان و دختران این سرزمین به جایگاه شایسته خود برسند، بطوریکه در حوزه کارآفرینی فاصله آنچه وجود دارد و آنچه ایده‌ آل است زیاد می‌ باشد.

سجادی تاکید کرد: ما باید از توانمندی، قدرت و هوش بانوان در فناوری، نوآوری، حوزه دانشگاه و کارآفرینی استفاده کنیم و هدف از برگزاری رویداد ایراندخت این است که بتوانیم نقش آفرینی و تاثیرگذاری بانوان را در جامعه افزایش دهیم و آنها را به مقامی که شایسته آنان است برسانیم.

وی افزود: ما در این رویداد از بانوان شاخص در حوزه‌ های مختلف استفاده کردیم تا تجارب خود را عرضه کنند و این تجارب برای جوانان موثر باشد

رویداد توانمندسازی شغلی و کارآفرینی نخبگان « ایراندخت» به همت بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی و مشارکت دفتر بانوان و خانواده استانداری با حضور دکتر شقایق حق جوی جوانمرد، رئیس مرکز توسعه فناوری‌ های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

برگزاری کارگاه ها و نشست های مختلف و همچنین جلسات مشاوره از بخش های دیگر این رویداد بود.

 

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 171875
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید