بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/18 - 09:55
  • - تعداد بازدید: 16
  • - تعداد بازدیدکننده: 16
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیسی:

استفاده از نظرات نخبگان و صاحبان دانش، زمینه‌ساز تصمیم‌گیری‌های صحیح و اثرگذار است

رئیس‌جمهوری با تاکید بر لزوم استفاده از نظرات نخبگان و صاحبان دانش گفت: استفاده از مشورت اهالی فن در هر زمینه‌ای، ضریب خطا و اشتباه در تصمیم‌گیری‌ها را کاهش می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان، حجت‌ الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شامگاه شنبه در نشست هم‌ اندیشی با جمعی از اصناف و اتحادیه‌ ها که تا بامداد یکشنبه به درازا کشید، با قدردانی از همراهی همیشگی اصناف و اتحادیه‌ ها با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: همواره به همه اعضای دولت اکیداً توصیه کرده‌ ام که به شکل منظم و مستمر نشست‌ های مشورتی با نخبگان عرصه‌ های مختلف داشته باشند و نشست امشب را نیز برای خود فرصتی ارزشمند می‌ دانم.

وی در بخشی از این نشست با بیان اینکه استفاده از نظرات نخبگان عرصه‌ های مختلف به عنوان صاحبان دانش، تجربه و توانایی، زمینه‌ ساز تصمیم‌ سازی و تصمیم‌ گیری‌ های صحیح، اثرگذار و ماندگار خواهد بود، افزود: در زمینه اصلاح نحوه و محل پرداخت یارانه محصولات غذایی و کشاورزی از جمله نان شما باید طرف مشورت قرار بگیرید، چرا که تجارب شما حتماً می‌ تواند در این زمینه برای دولت راهگشا باشد.

رئیس‌ جمهور اظهار داشت: استفاده از مشورت اهالی فن در هر زمینه‌ ای، ضریب خطا و اشتباه در تصمیم‌ گیری‌ ها را کاهش می‌ دهد و از آن گذشته وقتی هر تصمیمی در هر صنفی، متکی به نظرات کارشناسی و تجربه اهالی آن صنف باشد، همکاری آنان در اجرای تصمیم را نیز به همراه خواهد داشت.

رئیسی یکی از آثار مهم همراهی اصناف مختلف در اجرای تصمیمات و سیاست‌ ها را مشارکت آنان در تبیین و اقناع افکار عمومی برای اجرای بهتر آن تصمیم دانست و ادامه داد: هر تصمیم و اقدامی، هر قدر هم که کارشناسانه باشد، اگر با همراهی مردم توأم نشود، موفق و کارگشا نخواهد بود؛ همراهی و همکاری اهالی اصناف مختلف و نیز مردم، رمز موفقیت اجرای تصمیمات و سیاست‌ های دولت هستند.

رئیس‌ جمهور با تاکید بر اینکه هدف دولت از اصلاح نحوه و محل پرداخت یارانه مواد غذایی اجرای عدالت در پرداخت یارانه‌ ها است، افزود: هدف دولت این است که با کمک اصناف و اتحادیه‌ ها، کاری کند تا مردم مزه شیرین عدالت را در پرداخت یارانه‌ ها بچشند. این موضوع باید به طور شفاف و دقیق برای مردم تبیین شود، دولت تصمیم اقتصادی محرمانه ندارد و باور داریم که اگر مردم در جریان جزئیات این تصمیم قرار گیرند، همراه دولت خواهند بود چرا که ما به دنبال تأمین منافع مردم هستیم.

وی با تکرار دوباره این نکته که همواره به وزرا و کارگزاران دولت توصیه کرده‌ ام که با نخبگان عرصه‌ های مختلف نشست‌ های منظم داشته باشند، تصریح کرد: یکی از جلوه‌ های مردمی بودن دولت همین نشست‌ های نخبگانی و بهره‌ مند شدن از نظرات لایه‌ های مختلف مردم است.

پیش از سخنان رئیس جمهور وزرای صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در سخنانی با تشریح ضرورت‌ های اصلاح نظام پرداخت یارانه کالاهای اساسی بر اهمیت همراهی اصناف و اتحادیه‌ ها در اجرای صحیح و دقیق این تصمیم تاکید کردند.

  • گروه خبری : گروه های محتوا,SlideShow,گفتگو,یادداشت
  • کد خبر : 157921
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید