بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/08/13 - 22:54
  • - تعداد بازدید: 50
  • - تعداد بازدیدکننده: 48
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
دهقانی فیروزآبادی در رویداد سفیران پیشرفت:

استعدادبرتر بودن تنها یک درصد از مسیر موفقیت است/ نخبه وظیفه دارد در کشور تأثیرگذار باشد

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت: تلاش عاملی برای رسیدن به موفقیت است، فردی که تازه وارد دانشگاه می‌شود باید بداند که برای انجام کارهای بزرگ مسیری طولانی در پیش دارد و باید تلاش کند و پشتکار داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان ریاست جمهوری و جمعی از نخبگان دانش‌ آموزی و المپیادی‌ ها در حوزه‌ های علمی، ورزشی، قرآنی و… رویداد سفیران پیشرفت برگزار شد.

روح‌ الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان ریاست جمهوری در رویداد سفیران پیشرفت با اشاره به اینکه در حوزه‌ های زیست‌ فناوری و پزشکی مجموعه‌ های بزرگی در کشور کار می‌ کنند، گفت: سلول‌ های بنیادی و پزشکی بازساختی از حوزه‌ های منحصربه‌ فرد در کشور محسوب می‌ شوند و همچنین حوزه‌ های علوم انسانی نیز در ۱۰ سال اخیر مخصوصاً در حوزه‌ های مدیریت و علوم شناختی برای کشور بسیار تأثیرگذار هستند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اگر کسی در کشور استعداد دارد و نخبه محسوب می‌ شود صرفاً نباید دنبال این باشد که سریع به یک زندگی راحت برسد، افزود: فرصت‌ های بسیار زیادی برای تأثیرگذاری در ایران وجود دارد. پشتکار داشتن و جدی گرفتن کارها و همچنین باور اینکه من می‌ توانم تأثیرگذار باشم در نخبه می‌ تواند باعث رقم زدن کارهای بزرگ شود.

وی با اشاره به اینکه استعداد برتر بودن تنها یک درصد از مسیر موفقیت است، عنوان کرد: تلاش عاملی برای رسیدن به موفقیت است، فردی که تازه وارد دانشگاه می‌ شود باید بداند که برای انجام کارهای بزرگ مسیری طولانی در پیش دارد و باید تلاش کند و پشتکار داشته باشد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان ریاست جمهوری با بیان اینکه در ایران فرصت و نیاز فراوان است، گفت: در ایران فرصت‌ های طلایی بسیاری وجود دارد که اگر هر کاری را بخواهید دست بگیرید احتمالاً نو است.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه به‌ عنوان یک نخبه وظیفه ‌ دارید تاثیر گذار باشید، بیان کرد: همه افراد نخبه موفق برای تأثیرگذاری در کشور یکسری کارها انجام دادند و فقط به اینکه استعداد دارند بسنده نکرده‌ اند.

وی با بیان اینکه بلوغ اجتماعی یک آدم متفاوت از هوش آن است، گفت: خیلی مهم است وقتی وارد دانشگاه می‌ شوید حتماً در کارهای گروهی شرکت و فضای در جمع بودن را تجربه کنید. در سال‌ های اخیر متأسفانه سبد مطالعاتی نخبگان کوچک شده که موضوع مطالعه کردن باید برای نخبگان بسیار پررنگ شود.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اندیشه کردن در کنار مطالعات غیردرسی از دیگر موضوعات مهم است که نخبگان باید به آن توجه داشته باشند، افزود: ورزش و تفریح نیز باید در زندگی جریان داشته باشد، زندگی بدون تفریح و لذت، خراب کردن زندگی است، انسان نباید تک‌ بعدی باشد بلکه باید یک هنری را نیز یاد بگیرد.

دهقانی فیروزآبادی با تأکید بر اینکه شرکت در کارهای گروهی می‌ تواند تجربه‌ ای مفید برای پیشرفت باشد، عنوان کرد: آدم مدعی زیاد داریم اما متخصصین کاربلد همیشه نیاز کشور هستند و طلا هیچ‌ وقت ارزشش را از دست نمی‌ دهد. مدیران می‌ دانند که نخبه‌ ها بزرگ‌ ترین ثروت این کشور محسوب می‌ شوند.

رویداد سفیران پیشرفت به عنوان یک رویداد دانش‌ آموزی، نخبه‌ های علمی و ورزشی و افرادی که در عرصه‌ های رسانه‌ ای و هنری یا دیگر تشکل‌ های مرتبط فعال‌ هستند را از سراسر کشور گرد هم آورده و قرار است از برخی مراکز علمی، دانشگاهی و صنعتی بازدید کنند.

***

ما را در شبکه‌ های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 161913
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید