بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/05/11 - 15:44
  • - تعداد بازدید: 8
  • - تعداد بازدیدکننده: 7
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان بنیاد ملی نخبگان مطرح شد:

ابراهیمی: هسته‌های مسئله‌محور استادیاران جوان شکل می‌گیرد

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان گفت: بنیاد ملی نخبگان در تلاش است تا با ایجاد اتاق‌ فکر و اتاق مشورتی، زمینه را برای تزریق تفکر نخبگانی فراهم کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌ اندیشی رئیس و مسئولان بنیاد ملی نخبگان با رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در محل بنیاد برگزار شد.

در بخشی از این نشست، عباس ابراهیمی؛ معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان گفت: برخی از چالش‌ های اصلی کشور چند بعدی هستند و حل آنها نیازمند سطح بالایی از تخصص و دانش است. به همین دلیل این بنیاد تلاش دارد در قالب ۱۰۰ هسته نخبگانی متشکل از حدود ۱۰۰۰ استادیار جوان، مسائل چندبعدی کشور را نیز که نیاز به تخصص‌ های متنوع دارد، در قالب سیاست‌ نامه رفع کند.

وی افزود: علاوه بر آن، بنیاد ملی نخبگان در تلاش است تا با ایجاد اتاق‌ فکر و اتاق مشورتی، زمینه را برای تزریق تفکر نخبگانی فراهم کند. برای شروع، این اتاق‌ فکرها در حوزه‌ های اقتصاد، علم و فناوری، فرهنگ و سیاست خارجی در بیت رهبری نیز تشکیل شده است که نتایج آن در دیدار رهبری معظم انقلاب با کارگزاران در شهریورماه ارائه خواهد شد.

حمایت‌ های ویژه از علوم انسانی و علوم پایه در دستور کار/ راه‌ اندازی کرسی‌ های مسئله‌ شناسی

ابراهیمی ضمن اشاره به راه‌ اندازی کرسی‌ های مسئله‌ شناسی با همکاری بنیادهای نخبگان استانی نیز، یادآور شد: بنیاد ملی نخبگان تسهیلاتی برای ماموریت‌ های علمی جهت‌ دار در قالب فرصت‌ های مطالعاتی خارج از کشور در نظر گرفته است. در این روند، نخبه‌ ای که برای حل یک مسئله مشخص در دستگاه حاکمیتی و یا بنگاه اقتصادی مشخص قصد گذراندن فرصت مطالعاتی در یک دانشگاه تخصصی را دارد، مورد حمایت قرار می‌ گیرد.

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان در ادامه تاکید کرد: در کنار این موارد، دوره پسادکتری صنعتی برای حل مشکلات صنعت در بخش‌ های مختلف و همچنین حمایت ویژه از علوم انسانی و علوم پایه که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست، در دستورکار بنیاد ملی نخبگان در سال جاری قرار دارد.

شایان ذکر است، این نشست با حضور سورنا ستاری؛ رئیس بنیاد ملی نخبگان، قائم مقام، معاونان و مدیران بنیاد، رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 160408
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید